3. Augusta 2021.

Loš dan za srpske sportiste: Zdjelar poslednji, Datunašvili i Nemeš poraženi, Marija bez finala

Zdelar je B finale izveslao za 3:31,689 minuta.

Zlatnu medalju u ovoj disciplini osvojio je Mađar Balint Košas s vremenom 3:20,643, dok je srebro pripalo njegovom sunarodniku Adamu Vargi koji je za 1,788 sekundi bio sporiji od pobednika.

Na treći stepenik pobedničkog postolja popeo se Portugalac Fernando Pimetra koji je trku završio za 3:22,478.

Srpski rvač Mate Nemeš završio je učešće na Olimpijskim igrama u Tokiju već u prvom kolu.

On je u kategoriji 67 kilograma grčko-rimskim stilom izgubio borbu od Nemca Frenka Štablera rezultatom 4:1.

Kasnije tokom jutra po srpskom vremenu na borilište će izaći i Zurab Dutanašvili u kategoriji 87 kilograma.

U ponedeljak je loše prošao i Mihail Kadžaja, a u narednim danima nastupiće i Stefan Andrija Mićić.

Loše nastupe srpskih rvača na Olimpijskim igrama u Tokiju nastavio je i Zurabi Datunašvili.

On je u kategoriji 87 kilograma grčko-rimskim stilom izgubio od Ukrajinca Žana Belenjuka rezultatom 3:1.

Poveo je Datunašvili, dobio prvi poen i priliku u parteru, ali je nije materijalizovao.

Početkom druge runde je Ukrajinac izjednačio, a onda dobio još dva boda podizanjem srpskog predstavnika i izbacivanjem sa terena.

Datunašvili nije uspeo da uzvrati do kraja i sada ostaje samo da se nada šansi u repasažu.

Nakon ne baš sjajne trke u polufinalu, Milica Novaković je veslala u B finalu u Tokiju u trci K1-200m.

Završila ju je podelivši četvrto mesto sa Kanađankom Mišel Rasel sa kojom je imala identično vreme – 40,527.

Obe su za prvoplasiranom u B finalu Portugalkom Terezom Portelom zaostaje 0,965 sekundi.

Ovo nije bila disciplina u kojoj je Milica Novaković najbolja, već će to biti slučaj u sredu kada će nastupiti u trci jednoseda na 500 metara.

Marija Vučenović čeka rasplet, ali nije uspela da se plasira u finale Olimpijskih igara.

U Tokiju je njen najbolji hitac bio 58,93 metara što je bilo dovoljno za 9. mesto u prvoj kvalifikacionoj grupi.

Čekala je rasplet u drugoj grupi, ali je brzo saznala da to nije bilo dovoljno za finale.

Bilo je dovoljno da samo tri takmičarke budu bolje od Marije Vučenović kako bi ona ostala bez finala.

Bila je Vučenović slabija od svog ličnog i ovogodišnjeg rekorda koji iznosi 62,25 m.

Ona je na kraju zauzela 20. poziciju.

Kvalifikacionu normu koja je iznosila 63 metra prebacile su samo dve takmičarke, a najbolji rezultat imala je Poljakinja Marija Andrejčuk sa hicem od 65,24 metara.

Finale u ovoj disciplini na programu je u petak.