6. Oktobra 2022.

Lorenzo razoružao Žalgiris, De Kolo nije mogao sâm

Makabi je u ovaj meč ušao kao apsolutni favorit, ali je na kraju viđena prava drama.

Domaćin je početkom četvrte četvrtine imao čak 11 poena prednosti, ali je litvanski tim uspeo da se u potpunosti vrati u meč i čak povede sa 83:82 na minut i po do kraja.

Prednost domaćinu vratio je Pojtres sa linije penala, a onda su usledili promašaji. Nije pogodio Dimša, nije ni Lorenzo Braun, pa je Žalgiris imao napad za pobedu koji nije iskoristio.

Fenomenalan je bio šampion Evrope sa Španijom Lorenzo Braun sa 13 poena i čak 11 asistencija, a pratili su ga Bonzi Kolson sa 16 i Aleks Pojtres sa 12 poena.

Kod gostiju Kinan Evans je ubacio 17 poena, Kevarijus Hejs je imao 16, a Tomas Dimša 13.

Iznenađenje je uspeo da izbegne Armani, koji je na gostovanju savladao Asvel sa 69:62.

Domaći tim je uspeo da stekne dvocifrenu prednost u drugoj četvrtini, ali ona se brzo istopila.

Olimpija iz Milana je zategla odbranu i uvela meč u ritam koji im je odgovarao, te zaustavila Nanda de Koloa koji je imao 16 poena na poluvremenu.

Stvari u svoje ruke u samoj završnici preuzeli su Bili Beron i Kevin Pangos i time rešili pitanje pobednika.

Upravo je Beron bio najefikasniji sa 18 poena, uz četiri skoka i pet asistencija, a sjajno ga je pratio Nikolo Meli sa 16 poena i četiri uhvaćene lopte.

Na drugoj strani istakao se pomenuti de Kolo sa 18 poena, pet skokova, četiri asistencije i dve ukradene lopte. Dejvid Lajti je ubacio 12, dok su po 11 poena imali Jusufa Fol i Džona Metjuz.