7. Decembra 2019.

Liverpulsko plavo: Everton potopio Čelsi na debiju Fergusona

Bio je to zanimljiv duel na “Gudisonu” na menadžerskom debiju klupske legende domaćina, Dankana Fergusona. On je na klupi zamenio Marka Silvu kojem je nedavno uručen otkaz.

Ferguson je bio na kraju oduševljen igrom i pobedom svojih izabranika koji su tako konačno upisali pobedu posle tri uzastopna poraza.

Čelsiju je ovo bio peti poraz u sezoni, treći u poslednje četiri utakmice i Frenk Lampard svakako ne može da bude zadovoljan, posebno igrom u odbrani koja je pokazala niz slabosti, što su domaćini iskoristili.

Everton je poveo već u petom minutu, Sidib je odlično centrirao sa desne strane, a najviši u skoku bio je Rišarlison koji je sa pet metara zakucao loptu glavom u mrežu “plavaca”.

Tek što je počelo drugo poluvreme veliki nesporazum između Zume i Kristensena iskoristio je Dominik Kalvert Luin koji je povisio na 2:0.

Uspeo je Čelsi da se trgne, pa je posle jedne dobre akcije u 52. minutu lopta došla do Matea Kovačića koji nije čekao ni trenutak, raspalio je po lopti sa 20 metara i pogodio desni donji ugao.

Činilo se da će Čelsi uspeti da izjednači, krenuli su gosti u napade, ali je šest minuta pre kraja posle greške golmana Kepe Arisabalage i nove slabe intervencije odbrane, Kalvert Luin postigao i drugi gol na meču za konačnih 3:1.

Everton u narednom kolu gostuje Mančester junajtedu dok je Čelsi domaćin ekipi Bornmuta.