19. Decembra 2019.

Liverpul u 91. do finala Svjetskog klupskog prvenstva!

Izabranici Jirgena Klopa jedva su obezbedili borbu za trofej, pošto su u 91. minutu golom Roberta Firmina slomili otpor protivnika.

Aleksandar-Arnold je sjajno ubacio loptu u kazneni prostor, tamo je bio Brazilac i samo postavio stopalo. Golman Montereja je bio nemoćan i “Redsi” su se plasirali u finale.

Liverpul će u finalu igrati protiv Flamenga koji je rezultatom 3:1 pobedio Al-Hilal.

Šampion Evrope dobro je otvorio utakmicu i već u 12. minutu poveo. Salah je asistirao, a Nabi Keita zatresao mrežu.

Ipak, radost “redsa” nije dugo potrajala. Funes je samo dva minuta kasnije izjednačio i do 91. minuta mreže su mirovale.

Liverpul uopšte nije bio dominantan kao što su svi očekivali, Monterej je imao čak i više šuteva, 15 naspram 12, ali pobeda na kraju odlazi u ruke ekipe Jirgena Klopa.