nedelja:
17.30 Lester – Njukasl

ponedeljak:
21.00 Mančester junajted – Arsenal

Liverpul je napadao, imao mnogo šansi koje je propustio, a na kraju došao do tri boda posle velikog kiksa golmana Hendersona.

“Redsi” su pobedom ostali savršeni sa sedam pobeda iz isto toliko mečeva, po čemu su jedini u ligi.Ekipa Jirgena Klopa je u prvom poluvremenu imala dva velike prilike. Sadio Mane je prvo u 34. minutu ostao sam, jedan na jedan, ali je loše zahvatio loptu koja je završila na tribinama.

Deset minuta kasnije isti igrač je ponovo imao ogromnu priliku, ali je pogodio stativu.

Mane je takođe bio i akter sporne situacije kada sudija Entoni Tejlor nije pokazao na belu tačku kada je morao, to jest kada je Senegalca jedan od defanzivaca Šefilda udario u zglob u kaznenom prostoru svoje ekipe.

Šefild je opasno pretio sredinom drugog poluvremena, te su po jednu dobru šansu propustili Norvud i Flek.

To je kaznio Liverpul, i to kako. Žoržinjo Vajnaldum se namestio na udarac, šutirao po sred golmana Robinsona, a njemu je lopta prošla kroz noge i završila u golu za, ispostavilo se, konačnih 0:1.

Do kraja meča videli smo po još jednu priliku. Mo Salah je u 79. minutu dobro šutirao, ali nije mogao do gola, da bi u 85. minutu Klark iz dobre pozicije deganžirao loptu preko gola.