2. Januara 2020.

Liverpul ne posustaje, “štiklirali” tri boda i protiv “oštrica”

Izabranici menadžera Jirgena Klopa su u poslednjem meču 21. kola Premijer lige na “Enfildu” pobedili Šefild junajted rezultatom 2:0 (1:0).

Bila je to još jedna dovoljno ubedljiva partija “crvenih” koji tako nastavljaju nestvaran niz, ovo im je bila 19. pobeda u 20 mečeva u sezoni, pošto je poznato da će odloženi meč sa Vest Hemom igrati tek 29. januara.

Od samog početka bilo je jasno da Salah i drugovi idu po novu pobedu i veoma malo im je trebalo da dođu do vodećeg pogotka na utakmici.

Igrao se četvrti minut kada je Mohamed Salah posle centaršuta Endija Robertsona sa leve strane uspeo loptu da proturi kroz noge golmana Šefild junajteda i zatrese mrežu.

Imali su igrači Liverpula još prilika za gol, pre svih Salah koji je bio u izglednim situacijama u 12. i 30. minutu, ali nije uspeo da poveća golgeterski konto.

Pripretio je i Šefild u par navrata, najbolju priliku imao je u osmom minutu Dejvid Mekgoldrik, ali je Alison odlično intervenisao.

U drugom delu Roberto Firmino u 57. i Mohamed Salah u 61. minutu propustili su nove prilike, da bi u 64. minutu sve bilo rešeno.

Dupli pas Salaha i Sadia Manea urodio je plodom, reprezentativac Senegala je iz drugog pokušaja uspeo da zatrese mrežu “oštrica” za konačnih 2:0.