20. Maja 2021.

Liverpul hvata voz za Ligu šampiona

“Crveni” su bez većih problema slavili golovima Roberta Firmina, Natanijela Filipsa i rezerviste Aleksa Okslejd-Čemberlena.

Barnli je pretio sve do gola Firmina u 43. minutu, a onda je u odličnoj akciji Endrju Robertson pronašao Brazilca, koji je postigao novi važan pogodak.

Već na startu drugog dela meča mladi Filips je skočio i glavom matirao Norisa, čime je izrastao u junaka meča i zbog toga što je sa gol linije izbacio loptu i sprečio dramu u finišu.

Tačku je stavio Čemberlen dva minuta pre kraja nakon druge asistencije Robertsona.

Tim Jirgena Klopa se vratio među četiri najbolja tima na tabeli, tačno ispred Lestera i to zbog četiri gola bolje razlike u odnosu na Lester.

Liverpul u poslednjem kolu čeka Kristal Palas, a Lester ekipu Totenhema.

Istovremeno, Vest Hem je trijumfovao u gostima protiv VBA 3:1 preokretom u poslednjih 10 minuta.