Liverpul bolji od Atletika, sjajni Mesi, Real nemilosrdan, Ajaks razbio Borusiju

Atletiko Madrid – Liverpul 3:2 (2:2)
Grizman 20, 34 – Salah 8, 76, Keita 13
Stadion: Vanda Metropolitano (Madrid)
Sudija: Danijel Zibert (Nemačka)

Dominanto je gostujuća ekipa otvorila meč, dok Atletiko, koji je pre ovog meča imao niz od četiri meča bez pobede kod kuće u Ligi šampiona, bio nevidljiv.

Isplatila se inicijativa Liverpulu kada je jedna lopta stigla do Salaha. Egipćanin igra u životnoj formi, što je i viđeno kada je uspešno fintirao nekoliko protivničkih igrača, a potom i uputio šut kojim je savladao Jana Oblaka na golu Atletika.

Lopta je na svom putu zakačila Džejmsa Milnera, ali je gol pripisan Salahu.

Nismo dugo čekali, a prednost je već bila duplirana. Nabi Keita i voleji, već drugi put ove sezone.

Lepo je lopta pala na nogu kapitena Gvineje, koji efektivnim golom dovodi svoj tim do dva gola prednosti.

U tom trenutku se i protivnik probudio. Zapravo, tek smo ih tad videli na protivničkoj polovini. Prednost je smanjena praktično iz druge prilike. Lemar se lako oslobodio od Keite, a lopta je stigla do Kokea. Španac je uputio nešto između šuta i centaršuta, a na loptu je naleteo Grizman koji ju je smestio u gol.

Od tog trenutka kreće terenska inicijativa Atletika, koja je krunisana u 34. minutu novim golom Grizmana. Liverpul je igrao izuzetno ofanzivno i ostavljao svojim protivnicima priliku da napadnu. Upravo se to i dogodilo, a Francuz je sjajno izbacio Van Dajka i potom preciznim udarcem savldao Alisona za poravnanje.

Prethodno je imao priliku za još jedan gol, ali je Brazilac na golu Liverpula istrčao na vreme i sprečio Grizmana da iskoristi priliku 1 na 1.

Atletiko: Oblak, Ermoso (od 80. Ljorente), Kondogbia (od 46. Himenes), Felipe, Tripije, Lemar (od 80. Suares), De Paul (od 80. Lodi), Koke, Karasko, Feliks (od 80 Korea), GrizmanLiverpul: Alison, Arnold (od 85. Gomez), Matip, Van Dajk, Robertson, Henderson, Keita (od 46. Fabinjo), Milner (od 62. Okslejd Čembrlejn), Salah (od 92. Vilijams), Mane (od 62. Žota), Firmino

Liverpulu je i nerešen rezultat odgovarao, tako da je meč praktično rešen kada je na startu drugog dela igre pri rezultatu 2:2 iz igre isključen Grizman. Neoprezan je bio bivši igrač Barselone kada je visoko podigao nogu i kramponima zakačio Firmina po licu. Crveni karton je bio adekvatna kazna.

Upravo zato što im je odgovarao nerešen rezultat, klub sa Mersisajda nije po svaku cenu krenuo u napad sa igračem manje. Ipak, za gol ih je častio Mario Ermoso koji je faulirao Žotu unutar sopstvenog šesnaesterca. Bez posebnog razloga, s obzirom na to da situacija nije bila opasna. Loptu je sa „bele tačke“ u gol Oblaka smestio Salah.

Ubrzo je Portugalac uzvratio uslugu igračima Atletika, oborivši njihovog igrača unutar svog šesnaesterca. Ipak, VAR je spasao Žotu s obzirom na to da je pregledanjem istog odlučeno da penala nema.

U drugom susretu grupe B Porto je minimalnim rezultatom savladao Milan.Gol odluke postigao je Luis Dijas u 65. minutu.

Priliku da zaigra na tom susretu imao je i srpski internacionalac Marko Grujić koji je ušao u igru nadoknadi drugog poluvremena umesto Otavija.

U drugom susretu večeri u Amsterdamu, Ajaks je savladao Borusiju iz Dortmunda sa 4;0.

Dominantna je bila domaća ekipa koja je prvo poluvreme završila sa 11 šuteva, naspram dva gostiju iz Nemačke.

Prednost Ajaksu doneo je autogol Marka Rojsa. Ne bi bilo neopravdano taj gol pripisati i Dušanu Tadiću koji je sjajno izveo slobodan udarac, ali je lopta na svom putu ka golu Kobela zakačila kapitena “milionera”.

Prednost je duplirao 14 minuta kasnije precizinim udarcem nakon što mu je Ale odložio loptu.

Ajaks: Pasver, Alvares, Entoni (od 76. Neres), Bergajs (od 69. Klasen), Blind, Gravenberč, Ale (od 83. Darami), Martines, Mazraui (od 83. Rensč), Tadić, TimberDortmund: Kobel, Akandži, Belingem, Brandt (od 88. Knauf), Haland, Humels (od 79. Pongrančić), Malen 8od 53. Azar), Menije (od 79, Volf), Rojs, Šulc (od 46. Čan), Vitsel

Nešto bolje je zaigrao Dortmund u drugom delu igre, ali rezultat je bio isti. Dva primljena gola.

Najpre se Entoni upisao u strelce. Pretio je Brazilac i u prvom poluvremenu, ali je nakon što je zalomio u unutrašnojst šesnaesterca i uputio precizan udarac stigao do gola.

Tačku na ovaj meč i prekid Dortmundovog perfektnog starta stavio je Ale u 72. minutu meča.

Fudbaleri Real Madrida ubedljivo su savladali Šahtjor na gostovanju rezultatom 5:0, u trećem kolu grupe D.

Izabranici Karla Ančelotija zaboravili su neprijatan poraz od Šerifa u prošloj rundi i naprosto pregazili ukrajinsku ekipu.

Nakon prvih 45 minuta nije delovalo da bi moglo da dođe do ovakvog epiloga – i rezultata.

Grupa D, 3. kolo:
Šahtjor – Real Madrid 0:5 (0:3)
Krivcov 37ag, Vinisijus 51, 56, Rodrigo 65, Benzema 90+1
Inter – Šerif 3:1 (1:0)
Džeko 34, Vidal 58, De Fraj 67 – Til 52

Jedini pogodak, tačnije autogol Krivcova, viđen je u 37. minutu.

Real je u nastavku priredio blickrig u periodu od 51. do 65. minuta, kada je centralna figura bio Vinisijus.

On je najpre postigao dva gola, da bi potom i asistirao Rodrigu. Konačan rezultat u nadoknadi vremena postavio je Karim Benzema.

Real se ovom pobedom izjednačio na čelu tabele sa Šerifom, dok je Šahtjor ostao na začelju sa jednim osvojenim bodom.

U drugom meču ove grupe, Inter, koji je bio pod imperativom trijumfa, savladao je Šerif – 3:1.

Nerazurima nije bilo lako. Poveli su preko Džeka u 34, da bi Til izjednačio u 52. minutu.

Novo iznenađenje sprečili su Vidal i De Fraj u narednih petnaestak minuta i tako doneli prvu pobedu šampionu Italije u eliti ove sezone.

Fudbaleri Pari Sen Žermena savladali su Lajpcig 3:2 (1:1), u meču trećeg kola grupne faze Lige šampiona.

Bila je to sjajna utakmica na “Parku prinčeva”, koja je obilovala golovima i preokretima.

PSŽ je sada prvi u svojoj grupi sa sedam osvojenih bodova, dok je Lajpcig poslednji u grupi A bez osvojenog boda.

Meč su obeležili dvostruki strelac Lionel Mesi i strelac prvog, asistent kod drugog gola i čovek koji je iznudio penal za treći gol – Kilijan Mbape.

Prvu šansu imao je Lanijer u četvrtom minutu, kada je gađao u donji desni ugao, ali mu je šut odlično odbranio Kejlor Navas.

Navas se istakao i odbranom u sedmom minutu, kada je odbranio udarac glavom Andrea Silve, da bi PSŽ dva minuta kasnije poveo.

Mbape je istrčao kontru i u 9. minutu pogodio donji levi ugao za 1:0.

Izjednačenje je u 28. minutu doneo Andre Silva.

Ispratio je dobru loptu koju je sa leve strane poslao Anhelinjo na drugu stativu i pogodio za 1:1.

Preokret je doneo Mukijele u 57. minutu.

Ponovo je Anhelinjo bio asistent.

Poslao je perfektnu loptu na peterac i Mukijele je sa pet metara zakucao u mrežu.

I onda na scenu stupa Lionel Mesi.

Mbape je ukrao loptu, sa desne strane proigrao Mesija, koji sa 10 metara u 67. minutu donosi izjednačenje.

U 74. minutu, Mesi pogađa za potpuni preokret.

Srušen je Mbape u kaznenom prostoru i sudija je pokazao na belu tačku.

Mesi je “panenkom” matirao golmana i pogodio za 3:2.

To je bio konačan rezultat ovog meča.

Mogao je PSŽ i ubedljivije da slavi, ali je Mbape promašio penal u 94. minutu. Mesi mu je dao da izvede penal, iako je mogao da upiše het-trik.

Fudbaleri Mančester sitija savladali su na gostovanju Klub Briž rezultatom 5:1, u trećem kolu grupe A Lige šampiona.

Grupa A, 3. kolo:
Klub Briž – M. Siti 1:5 (0:2)
Vanaken 81 – Kanselo 30, Marez 43p, 84, Voker 53, Palmer 67Stadion: Jan Brejdel, Belgija
Sudija: I. Kovač, Rumunija

Očekivalo se da će šampion Engleske imati većih problema na terenu belgijskog prvaka, ali to nije bio slučaj.

Izabranici Pepa Gvardiole bili su znatno bolji rival tokom čitavog meča, a koncetracija igrača gostiju u završnici sprečila je i ubedljiviji trijumf.

“Građan” su do vođstva stigli u 30. minutu, kada je Foden maestralno prebacio čitavu odbranu Briža, Kanselo je loptu prihvatio, a onda i rutinski završio akciju.

Do pauze Siti je stigao da postigne još jedan gol, ovoga puta iz jedanaesterca, koji je u 43. minutu realizovao Rijad Marez.

Nije se mnogo čekalo na novi gol gostiju, pošto je u 53. minutu, posle kombinacije Mareza i De Brujnea, Voker savladao Minjolea.

Do kraja susreta Siti je stigao da da još jedan gol, a u 67. minutu rezervisti su bili glavni akteri. Sterling je dodao Palmeru, koji je iz daljine postigao prvenac u Evropi.

Delovalo je da je konačan rezultat postavio Vanaken u 81, međutim, samo tri minuta kasnije Marez je iskoristio dubinsku loptu i lako je pretvorio u gol.

Siti je ovom pobedom preskočio Briž na tabeli i sada ima dva boda više. Pari Sen Žermen će imati šansu da se pobedom nad Lajpcigom ponovo vrati na čelo tabele.

Grupa C, 3. kolo:
Bešiktaš – Sporting 1:4 (1:3)
Larin 25 – Koates 16, 28, Sarabija 44p, Paulinjo 89Stadion: Vodafon park, Turska
Sudija: S. Vinčić, Slovenija

U istom terminu, u okviru grupe C, do pobede je stigao Sporting na gostovanju kod Bešiktaša u Istanbulu – 4:1.

Ovaj trijumf mogao bi da bude od presudno važnosti, ako ništa drugo onda za proleće u Evropi i eventualni plasman u nokaut fazu Lige Evrope.

Utakmica je bila veoma interesantna, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.

Najpre je Sebastijan Koates u 15. minutu posle kornera i uigrane akcije pogodio glavom.

Domaći su brzo uzvratili, takođe posle udarca iz ugla, a strelac za turski tim bio je Kanađanin Klajn Larin.

Serija pogodaka nastavljena je u 27. minutu, kada je Koates na identičan način dao i drugi gol na meču. Samo je asistent bio drugi – Paulinjo.

Do pauze Pablo Sarabija je iz penala uvećao prednost svog tima, dok je golčina Aleksa Teišeire na drugoj strani bila poništena posle VAR intervencije.

Drugo poluvreme nije bilo ni približno golgeterski zanimljivo, a nije da nije moglo. Bešiktaš je pretio preko Batšuaija i Larina, dok je Paulinjo jednom uzdrmao stativu, a drugi put prečku.

Paulinjo je na kraju uspeo da postigne gol, u 89. minutu, kada je postavio konačnih 4:1