10. Augusta 2019.

Lion “ponizio” Monako

Fudbaleri Liona savladali su Monako kao gosti sa 3:0 u prvom kolu francuskog nacionalnog šampionata.

Dominantna predstava fudbalera Liona odmah na startu francuske Lige 1, uspeli su da bez većih problema pobede Monako i to na stadionu “Luj II”.

Lion je do vođstva rano stigao, pošto je prvi gol postigao Musa Dembele već u petom minutu utakmice i potpuno šokirao i igrače i navijače Monaka, ali ih je još više šokirao potez Seska Fabregasa u 30. minutu utakmice.

21:00 PSŽ – Nim

Iskusnom španskom fudbaleru je poslat jedan dug pas koji baš i nije bio najprecizniji, a kada je video da će akcija propasti bez lopte je udario Lea Dubou i zaradio direktan crveni karton.

Memfis Depaj je samo 6 minuta kasnije postigao pogodak za 2:0 i tada je već bilo jasno da je maltene nemoguće da se Monako u potpunosti vrati u ovaj meč i to sa igračem manje.

U drugom poluvremenu, Lukas Tuzar je samo postavio konačnih Monako 0, Lion 3 u 80. minutu utakmice.