9. Februara 2020.

Lion lak plijen – PSŽ ubjedljivo slavio

U nedelju je kompletirano 24. kolo francuskog fudbalskog šampionata, a oči su bile uprte u meč između PSŽ–a i Liona.

Parižani su brzo stigli do prvog pogotka, pošto je Anhel di Marija u 22. minutu utakmice doneo prednost, a 16 minuta kasnije Kilijan Mbape je uvećao.

Već na samom startu drugog poluvremena, PSŽ dolazi do trećeg gola, pošto je autogol postigao Fernando Markal i tada je već uveliko bilo jasno da će PSŽ još jednom odneti sva tri boda.

Terijer i Dembele su odlučili da kreiraju mini dramu i za sedam minuta postigli dva gola čime je, makar prividno. stvorena neizvesnost i na semaforu je stajalo 3:2.

Edinson Kavani je sve rešio u 79. minutu utakmice, kada mu je za to asistirao strelac prvog gola, Anhel di Marija.

PSŽ je ubedjivo prvi na tabeli sa 61 osvojenim bodom, 12 više od drugoplasiranog Olimpika iz Marseja.