8. Augusta 2020.

Lilard tragičar, Nurkić na korak do tripl-dabla!

Portlandu je ovo bio drugi poraz u petom meču, dok su Klipersi ostvarili treću pobedu.

Trejlbelzersi su imali šansu da dođu do veoma bitne pobede u borbi za plej-of, ali su Klipersi bili bolji posle dosta neizvesne završnice.

U prvoj četvrtini viđena je egal na veliki broj poena (37:34), a Portland je bolje završio poluvreme i na pauzu otišao sa malom prednošću.

Klipersi, kojima je nedostajao Kavaj Lenard, su se dobro držali i konstnatno bili “blizu” Portlanda.

U četvrtoj četvrtini je viđena prava “rezultatska klackalica”, a u poslednji minut se ušlo u potpunom egalu.

Demijan Lilard je položio loptu u koš za +2 na 41 sekundu do kraja, ali je odgovorio Rodni Mekgruder trojkom na 26 sekundi do kraja.

NBA, subota na nedelju:
Portland – LA Klipers 117:122
21.30 Denver – Juta
00.00 Indijana – LA Lejkers
01.30 Majami – Finiks
02.30 Dalas – Milvoki

Lilard je zatim fauliran, pa se desilo nešto potpuno neočekivano – promašio je oba bacanja.

Klipersi su realizovali oba bacanja u narednom napadu, Lilard je opet preuzeo odgovornost, ali ponovo i promašio, ovog puta za tri poena.

Najbolji kod pobednika je bio Pol Džordž sa 21 poenom i čest skokova. Ponovo se istakao Ivica Zubac sa devet poena, 12 skokova i četiri asistencije. Lendri Šemet je imao 19, a Markus Moris 15 poena.

Na drugoj strani Jusuf Nurkić je bio na korak od tripl-dabla sa deset poena, 13 skokova i devet asistencija.

Pomenuti Lilard je imao 22 poena i pet asistencija, Karmelo Entoni je ubacio 21, a Si Džej Mekolum 29 poena. Istakao se i mladi Geri Trent sa 22 poena, od čega šest trojki.