25. Augusta 2020.

Lilard se povrijedio, Lejkersi “pregazili” Portland, Oklahoma se vratila!

Los Anđeles Lejkersi su izgubili prvi meč u seriji i onda potom uspeli da pobede u naredna tri i sada su nadomak plasmana u drugu fazu.

Lejkersi su prilično lako pobedili Portland za 3-1 u seriji, pošto je krajnji rezulat bio 135:115, a svemu tome je “kumovala” i povreda Demijana Lilarda.

Lilard se povredio početkom treće četvrtine, stradalo je desno koleno i to bez ikakvog kontakta iako je pored njega bio Džaval Megi, a Lilard se posle te povrede nije vraćao na parket.

Meč je završio sa 11 poena, 4 asistencije i 3 izgubljene lopte.

Lejkersi su već tada imali ogromnu prednost i postigli su skoro sto poena, tako da bi se reklo da povreda Lilarda nije previše uticala na ishod ove utakmice.

Izabranici Frenka Vogela su po prvi put nosili crne “Mamba” dresove u čijem dizajnu je učestvovao i pokojni Kobi Brajant. Planirano je da se u ovim dresovima izađe u drugoj rundi, ali povodom Kobijevog rođendana 23.08, ali i “Dana Kobija Brajanta”, 24.08, odlučeno je da se ti dresovi obuku.

Već u prvoj deonici su Lejkersi imali 43 postignuta poena naspram 25 Portlandovih, a verovali ili ne Lebron Džejms i Entoni Dejvis su na samom početku kreirali seriju 15:0!

Portland posle toga nije imao mnogo šansi i glatko je poražen u četvrtoj utakmici, gde je Jusuf Nurkić bio njihov najefikasniji košarkaš sa 20 poena, Mekalum je imao 18, a Karmelo Entoni 16.

Na drugoj strani, 30 poena, 6 skokova i 10 asistencija Lebrona Džejmsa, što je prvi dabl-dabl sa 30 poena od 2010. godine i učinka Kobija Brajanta. Kuzma i Dejvis su imali po 18, a Deni Grin 14 postignutih poena.

Oklahoma Siti Tanderi izjednačili su u seriji prve runde plej-ofa protiv Hjuston Roketsa (2:2).

Oklahoma je odigrala sjajno završnicu meča protiv Hjustona i slavila rezultatom 117:114.

Hjuston je imao 2:0 u seriji i priliku u prošlom meču da ode i na 3:0, ali su sada potpuno ispustili prednost.

Prvo poluvreme bilo je poprilično ujednačeno.

Hjuston je bio za nijansu bolji u prvoj deonici, predvođen Džejmsom Hardenom, u kojoj smo videli veliki broj poena (37:35).

Oklahoma je zaostajala tokom čitave druge četvrtine, ali su u poslednjem minutu uspeli da se vrate i čak i preokrenu rezultat.

Na kraju prvog poluvremena bilo je nerešeno, pošto je Harden izjednačio u kontri posle ukradene lopte Krisu Polu (60:60).

A onda na startu drugog poluvremena šuterska klinika Roketsa.

Pogodili su 8 od 8 šuteva za tri poena i Džef Grin, Harden, Kovington, Gordon i Taker odveli su Hjuston na +15.

Delovalo je kao da Oklahomi nema spasa, ali onda je Hjuston krenuo sve da promašuje i da gubi lopte.

Na kraju treće deonice usledila je serija od 12:0 i Oklahoma se vratila na samo poen zaostatka.

Roketsi su od onih 8/8 šutirali 3/25 i na ovoj utakmici su ponovo oborili rekord, pošto su šutnuli 58 trojki.

Poslednja četvrtina bila je izjednačena i igralo se koš za koš.

Nastavili su sa promašajima Roketsi u poslednja tri minuta, a Šruder i Kris Pol rešili su meč dvojkama.

Šruder je sa 30 poena bio najbolji na utakmici, pratio ga je Kris Pol sa 26, a Šej Gildžes-Aleksander je takođe bio dobar sa 18 poena i 12 skokova.

Na drugoj strani je Harden imao 32 poena, 8 skokova, 15 asistencija i 4 ukradene lopte.

Pratili su ga Erik Gordon sa 23 i Danijel Haus sa 21 poenom.

Naredni meč na programu je u noći između srede i četvrtka od 00:30.