17. Septembra 2019.

Liga šampiona: Poraz Liverpula u Napulju, remi Barselone, Valensija šokirala London, Ajaks rutinski

Austrijski tim je na fenomenalan način započeo učešće u elitnom društvu i slavio je rezultatom 6:2.

Pitanje pobednika je praktično rešeno već u prvom poluvremenu, u kom je domaći tim postigao pet golova, a primio samo jedan.

Briljantnu partiju je za Salcburg prikazao Erling Braut Haland, koji je tresao mreže protivnika u drugom, 34. i 45. minutu.

U 36. minutu je gol postigao i Hi-Čan Hvang, a strelac za Genk je u 40. minutu bio Džon Lukumi.

Do kraja poluvremena je i Dominik Šobošaj uspeo da matira čuvara mreže belgijske ekipe i time potvrdi trijumf svog kluba.

Nadu Genku da može da dođe do nešto pristojnijeg poraza pružio je Mbvana Samata u 52. minutu, ali je tačku na sve stavio Andreas Ulmer u 66. minutu.

Tim Salcburga je čak 13 puta šutirao u okvir gola protivnika, iako je Genk imao više vremena loptu u posedu (55:45).

Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia

Branilac titule šampiona Evrope je poražen sa 2:0 u Napulju i doživeo je prvi neuspeh u sezoni.

Italijanski klub je tek u 82. minutu uspeo da probije odbranu Liverpula i da preko Drisa Mertensa, iz jedanaesterca povede, a pobedu domaće ekipe je u nadoknadi vremena potvrdio Fernando Ljorente.

U 7. minutu je Hirving Lozano postigao gol za Napoli, ali je on poništen zbog ofsajda, a u 21. je veliku šansu za Liverpul propustio Sadio Mane.

Posle nekoliko propuštenih prilika na obe strane Endru Robertson je u 81. minutu napravio prekršaj u šesnaestercu za najstrožu kaznu, a nju je realizovao Mertens.

Definitivan poraz Liverpula na startu nove sezone u Ligi šampiona je potvrdio Ljorente.

Fudbaleri Borusije Dortmund i Barselone remizirali su na “Vestfalenu”, u okviru prvog kola grupe F Lige šampiona.

Iako se možda najviše očekivalo da na ovoj utakmici bude mnogo golova, dogodilo se upravo suprotno.

Barselona je imala nešto veći posed lopte, ali je Dortmund bio konkretniji.

Vicešampion Nemačke najbliži je bio golu u 57. minutu, kada je Marku Rojsu penal odbranio Mark Ter Štegen.

Nedugo zatim Borusija je zapretila još nekoliko puta, prvo preko Julijana Branta, koji je u 77. minutu uzdrmao prečku, da bi samo minut kasnije ponovo Rojs propustio veliku šansu.

U poslednjim sekundama utakmice, veliku šansu imao je Lionel Mesi na drugoj strani, ali je njegov šut bio izblokiran.

Na kraju, mreže na Vestfalenu ostale su mirne.

U grupi G, fudbaleri Lajpciga uspeli su kao gosti da savladaju Benfiku sa 2:1.

Oba pogotka za “bikove” postigao je Timo Verner. Prvo je u 69. minutu lepo šutirao sa ivice šesnaesterca, da bi prednost duplirao deset minuta kasnije, na asistenciju Sabicera.

Poraz domaćih, ublažio je Haris Seferović šest minuta pre kraja meča.

Grupa F:
Borusija (D) – Barselona 0:0
Inter – Slavija (P) 1:1 (0:0)

Grupa G:
Benfika – Lajpcig 1:2 (0:0)
Lion – Zenit 1:1 (0:1)

Fudbaleri Ajaksa su savladali Lil, a Valensija je na gostovanju pobedila Čelsi u prvim utakmicama Grupe H nove sezone Lige šampiona.

Grupa H, 1. kolo:

Ajaks – Lil 3:0 (1:0)
Promes 18, Alvares 50, Taljafiko 62
Čelsi – Valensija 0:1 (0:0)
Rodrigo 74

Iako je prošao težak put do plasmana u elitno takmičenje, tim iz Amsterdama je u šampionskom stilu otvorio sezonu.

Ekipa Lila nije mogla da pruži veći otpor, pa je poražena u Holandiji sa 3:0.

Ajaks je svoje namere pokazao već u 18. minutu, kada je Kvinsi Promes iskoristio asistenciju Nikolasa Taljafika.

Na drugi gol se čekalo do 50. minuta, David Neres je pripremio pogodak Edsonu Alvaresu, a konačan rezultat je 12. minuta kasnije postavio Taljafiko, posle dodavanja Hakima Zijeha.

Celu utakmicu za Ajaks je kao kapiten odigrao reprezentativac Srbije Dušan Tadić.

Iznenađenje su priredili fudbaleri Valensije, koji su minimalnim rezultatom savladali Čelsi u Londonu.

Jedini pogodak na meču je u 74. minutu postigao Rodrigo, posle dodavanja Danija Pareha, a Čelsi je propustio priliku da izjednači u 88. minutu, pošto je Ros Barkli promašio jednaesterac.