Liga šampiona: Liverpul eliminisao Bajern, Mesi odveo Barselonu u četvrtfinale

stadion: Alijanc arena
sudija: Danijele Orsato

Bajern: Nojer – Rafinja, Zule, Humels, Alaba – Martines (Gorecka 61) , Alkantara – Gnabri, Hames (Sančes 79), Riberi (Koman 61) – Levandovski.

Liverpul: Alison – Aleksander-Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson – Vajnaldum, Henderson (Fabinjo 13), Milner (Lalana 87) – Salah, Firmino (Oriđi 83), Mane.

Izabranici Jirgena Klopa pobedili su Bavarce na njihovom terenu sa 3:1 i potpuno zasluženo su prošli u narednu fazu takmičenja.

Golove za “Redse” postigli su Sadio Mane u 26. i 84. minutu, i Virdžil Van Dajk u 68, dok je Bajern do pogotka došao zahvaljujući autogolu Džoela Matipa u 39.

Činilo se da ćemo gledati još jednu uspavanku jer ni Klop, a ni Kovač, nisu želeli da rizikuju na startu utakmice. Ipak, da tako ne bude pobrinuo se Manuel Nojer. Nemački čuvar mreže pogrešio je u 26. minutu, Mane je to iskoristio, prevario ga i time doneo prednost Liverpulu.

Pošto se prvi meč završio 0:0, ovo je značilo da Bajern mora da napada i postigne makar dva gola, ako hoće u četvrtfinale. Krenuli su nešto žustrije domaći fudbaleri i krajem poluvremena im se to isplatilo.

Gnabri je snažno šutirao, lopta je pogodila u stopalo Matipa i minhenski klub došao je do izjednačenja. Sa ovim rezultatom se otišlo na pauzu.

Znalo se da je Bajernu potreban pogodak i svi su mislili da će zbog toga ući veoma motivisano i odlučno u nastavak duela. Međutim, to se nije desilo.

Mihenski klub igrao je kao da je zadovoljan sa rezultatom 1:1, nije viđena nikakva inicijativa i Liverpul je znao kako to da kazni.

Prvo je Van Dajk nebeskim skokom savladao Nojera, a potom je Mane, drugim pogotkom na meču, zapečatio sudbinu Bajerna.

Milner je kod prvog gola laserski preciznim pasom pronašao Holanđanina, dok je Salah majstorski proigrao Senegalca za konačnih 3:1.

Niko Kovač, trener Bajerna, nije uspeo na pravi način da spremi ekipi i može se reći da ga je Jirgen Klop nadmudrio, i ne samo to, već mu je i održao lekciju.

Fudbaleri Barselone očekivano su savladali Lion 5:1 (2:0) i plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona.

Osmina finala LŠ, revanš:
Barselona – Lion 5:1
(prvi meč 0:0)
Mesi 16p, 78, Kutinjo 31, Pike 81, Dembele 86 – Tusar 59
Stadion Kamp Nou, Barselona
Glavni sudija: Šimon Marčinjak (Poljska)

Opet je blistao Lionel Mesi koji je bio dvostruki strelac i dvostruki asistent na Kamp Nou.

Barsa je krenula silovito i već na poluvremenu stekla osetnu prednost, u režiji Južnoamerikanaca.

Katalonci su poveli u 18. minutu maestralnim pogotkom Mesija sa 11 metara, nakon što je Denajer oborio Suaresa.

Barsa: Ter Štegen – Alba, Lengle, Pike, Roberto – Artur (Vidal 73’), Buskets, Rakitić – Kutinjo (Dembele 70’), Mesi, Suares

Lion: Lopeš (Gorželan 33’) – Mendi, Markal, Marselo, Denajer, Duboa – Fekir, Ndonbele, Tusar – Depaj (Traore 73’), Dembele

Desetak minuta kasnije Suares sjajno reaguje nakon dodavanja Rakitića, vara defanzivce Liona i golmana Lopeša, te servira Kutinju zicer koji ovaj ne propušta.

Lion kreće ofanzivno u drugom poluvremenu, pritiska odbranu Barselone i to se isplatilo gostima.

Pola sata pre kraja posle jednog prekida i gužve u petercu, Luka Tusar trese mrežu Barselone i vraća neizvesnost u meč.

Francuzi koriste momentum i vrše žestok pritisak na odbranu Barse, ali ne uspevaju konkretno da zaprete Ter Štegenu.

Nakon što su se oporavili od šoka, Katalonci pojačavaju ritam i u režiji Mesija nokautiraju Francuze u poslednjih 12 minuta.

Prvo je Mesi promešao odbranu Liona i drugim golom “overio” pobedu, a potom je u kontranapadima poslao dve sjajne asistencije za Đerara Pikea i Osmana Dembelea za konačnih 5:1.

Ponovila se istorija jer je Lion i pre deset godina u istoj fazi LŠ nakon remija u prvom meču kod kuće primio pet golova na Kamp Nou (5:2).

U četvrtfinale LŠ su se plasirali Liverpul, Mančester siti, Juventus, Mančester junajted, Totenhem, Porto i Ajaks. Žreb parova je u petak u podne u Nionu