17. Septembra 2019.

Liga šampiona: Inter do boda u nadoknadi, remi Zenita i Liona

Izabranici trenera Antonija Kontea su odigrali nerešeno (1:1) sa praškom Slavijom.

Sve do trećeg minuta sudijske nadoknade vremena su gosti vodili na stadionu Đuzepe Meaca, ali je italijanska ekipa ipak uspela da izjednači i osvoji bod.

Jesu fudbaleri Intera imali terensku inicijativu tokom cele utakmice, ali to nisu uspeli da materijalizuju.

U prvom poluvremenu su uputili šest šuteva u ka golu protivnika, međutim samo jedan je išao u okvir gola, dok je na drugoj strani fudbaleri Slavije dva puta naterali Samira Handanovića da reaguje.

Oba gola su viđena u drugom poluvremenu, najpre je Peter Olajnika uspeo da u 63. minutu zatrese mrežu Intera, pošto je naleteo na odbitak.

Dve dobre šanse su imali gostujući fudbaleri, ali su bez sva tri boda ostali u finišu utakmice.

Tomaš Souček je u 91. minutu napravio prekršaj na ivici šesnaesterca, Stefano Sensi je pogodio prečku, a na odbitak je naleteo Nikolo Barela i “žabicom” uspeo da prosledi loptu u mrežu praškog tima.

Nestvarnu priliku za gol je u sedmom minutu nadoknade imao Romelu Lukaku, ali je čuvar mreže Ondrej Kolar fantastično reagovao.

U drugoj utakmici Grupe F Lige šampiona od 21.00 se u Dortmundu sastaju Borusija i Barselona.

Fudbaleri Liona i Zenita su odigrali nerešeno (1:1) u prvoj utakmici Grupe G nove sezone Lige šampiona.

Ruski tim je imao prednost od 41. minuta, ali je domaća ekipa uspela da izjednači iz jedanaesterca.

Celu utakmicu za Zenit je kao kapiten na poziciji centralnog defanzivca odigrao bivši predvodnik reprezentacije Srbije Branislav Ivanović.

Dinamično prvo poluvreme je u svim statističkim parametrima pripalo francuskom timu, ali je njegov čuvar mreže Antoni Lopes morao da izvadi loptu iz mreže.

Taj detalj se dogodio na 360 sekundi do odlaska na veliki odmor, kada je predivnu akciju Sardara Azmuna i Artjoma Dzjube realizovao 24-godišnji Iranac i doneo prednost svojoj ekipi.

Azmuna je u poluvremenu zamenio Magomed Ozdojev, ali je šest minuta po nastavku meča nesmotreno startovao, oborio Memfisa Depaja u svom kaznenom prostoru i omogućio francuskom timu veliku priliku za gol.

Holandski napadač je bio siguran realizator najstrože kazne u 51. minutu i na taj način je postavio konačan rezultat.

U drugom meču Grupe G sastaju se od 21.00 Benfika i RB Lajpcig.