9. Jula 2019.

Liga Evrope: Hajduk siguran na Malti, debakl Titograda u Sofiji

Fudbaleri Glazgov Rendžersa, CSKA Sofije i Hajduka iz Splita jednom su nogom u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Najubedljiviji u utorak je bio Rendžers koji je sa 4:0 savladao Sent Džozefs na gostovanju na Gibraltaru.

Ekipa Stivena Džerarda je dominirala sa više od 20 šuteva, ali je domaćina „slomila“ tek sredinom drugog poluvremena pogocima Džeka, Odžoa i Goldsona u roku od 18 minuta, da bi konačan rezultat postavio Morelos 13 minuta pre kraja.

I kolo kvalifikacija za LE:
St Džozefs (Gib) – Rendžers (Sco) 0:4 (0:0)
Džek 50, Odžo 56, Goldson 68, Morelos 77
Grira (Mtl) – Hajduk (Cro) 0:2 (0:1)
Đurčo 44, Dolček 90+7
CSKA Sofija (Bul) – Titograd (Mne) 4:0 (1:0)
Evandro 40, Rodrigez 53, Gaferson 55, Malinov 73

Pola posla je obavio i CSKA koji je mnogo lakše nego što se očekivalo napunio mrežu podgoričkog Titograda (4:0), tima koji se donedavno zvao Mladost.

Bugari su poveli pet minuta pre poluvremena golom Evandra, što je demoralisalo crnogorski tim, što CSKA koristi na startu drugog dela meča i sa dva gola Rodrigeza i Gafersona stiže do velikih 3:0.

Titograd ne uspeva da se oporavi, a Bugari ne popoštaju već 17 minuta pre kraja zadaju konačni nokaut Crnogorcima pogotkom Malinova.

Solidnu zalihu pred revanš u Splitu stekao je Hajduk, pobedom 2:0 nad Gzirom na Malti.

Hrvatski tim je poveo golom Đurča minut pre poluvremena, Mađar je promašio penal, ali se ispravio i odbitak poslao u mrežu.

Važan gol za mirniji revanš Hajduka postigao je rezervista Ivan Dolček, u šestom minutu nadoknade vremena na Malti.

Tako Osijek već može da se sprema za CSKA, Rendžersi da na miru prate dvomeč Kork sitija i Niderkorna, a Hajduk da analizira Ventspils i Teutu.

Ove nedelje borbu za Evropu počinju i dva srpska tima, niški Radnički gostuje Flori u Estoniji, dok beogradski Čukarički dočekuje jermenski Banants.