24. Augusta 2019.

Leverkuzen i Frajburg perfektni, Hofenhajmu prva pobjeda u sezoni

Leverkuzen je odigrao sjajnu utakmicu, koju je rešio u prvih 40 minuta utakmice.

Bejker je u šestom minutu postigao auto-gol, Aranguiz je u 33. povećao na 2:0, dok je Belerabi u 39. bio precizan za 3:0. S tim rezultatom otišlo se na pauzu.

Bundesliga, 2. kolo:
Hofenhajm – Verder 3:2 (0:1)
(Bičakčić 54, Bebo 59, Kaderabek 87 – Fulkrug 42, Osako 81)
Augzburg – Union Berlin 1:1 (0:0)
(Vargas 59 – Anderson 80)
Diseldorf – Leverkuzen 1:3 (0:3)
(Morales 82 – Bejker 6ag, Aranguiz 33, Belarabi 39)
Paderborn – Frajburg 1:3 (1:2)
(Mamba 3 – Valdšmit 21, Peterson 40, Čang-Hon 90)
Majnc – Menhengladbah 1:3 (1:1)
(Kvaison 18 – Lajner 31, Plea 77, Embolo 79)

Dreksler 29 — Sančo 70, Hakimi 86, Alkaser 94

U nastavku je Leverkuzen priveo meč rutinski kraju. Diseldof je uspeo da postigne utešni gol u 82. minutu. Bajer iz dve utakmice ima isto toliko pobeda, dok Diseldorf ima 1/1.

Pobedu je ostvarila i Borusija iz Menhengladbaha, odnosno Hofenhajm i Frajburg, dok su Augsburg i Unio iz Berlina odigrali 1:1.

Borusija je na gostovanju protiv Majnca slavila sa 3:1, a golove su postigli Lajner, Plea i Embolo. Jedini strelac za domaći sastav bio je Kvaison u 18. minutu.

Frajburg je istim rezultatom bio bolji od Paderborna. Domaća ekipa došla je prva do prednosti, međutim u nastavku je Frajburg dominirao. Mamba je bio strelac za Paderborn, dok su strelci za goste bili Valdšmit, Peterson i Čang-Hon.

Hofenhajm je pred domaćom publikom pobedio Verder 3:2. Heroj domaćeg tima bio je Kaderabek, koji je u 87. minutu postigao odlučujući gol.

Kasnije u toku da igraju Šalke i Bajern Minhen, dok se u nedelju sastaju Lajpcig-Ajntraht i Herta-Voflsburg.