16. Juna 2020.

Levante ukrao bod Sevilji u 87. minutu

Fudbaleri Levantea su u prošlom kolu protiv Valensije odigrali nerešeno 1:1 pošto su u ludoj završnici došli do izjednačenja.

Sada su u 29. kolu “kopirali” prošlonedeljni nastup i u takođe ludoj završnici došli do izjednačenja, identičnim rezultatom 1:1.

U prvom poluvremenu nismo videil mnogo toga, pošto je domaćin imao samo jedan šut, a Sevilja je uputila njjh šest.

Čim je počelo drugo poluvreme, Seviljini navijači (oni kraj malih ekrana) su imali razlog za slavlje pošto je Luk de Jong već u 46. minutu matirao golmana Aitora.

U nastavku susreta, Sevilja je čuvala prednost dok je Levante svim silama želeo da postigne taj izjednačujući gol.

Sreća ih je ponovo pogledala, pošto su u samoj završnici došli do željenog boda, slično kao u prošlom kolu, samo je sada u 87. minutu to bio autogol u režiji štopera Dijega Karlosa.

Sudija je meč produžio za 6 minuta, ali golova do kraja nije bilo i Levante i Sevilja su podelili bodove.