22. Novembra 2022.

Levandovski tragičar – razočaravajući remi Meksika i Poljske

Bio je ovo susret od izuzetnog značaja za obe selekcije, nakon šokantnog trijumfa Saudijske Arabije nad Argentinom (2:1).

Važnost susreta verovatno je uticala na igrače i kvalitet fudbala, koji nije obilovao velikim uzbuđenjima u Dohi.

Meksiko je bio bolji, imao veći broj prilika, doduše ne stopostotnih, dok je Poljska najbliža golu bila u 58. minutu, kada je Robertu Levandovskom penal odbranio Giljerme Očoa.

U narednom kolu Poljska će igrati protiv vodeće Saudijske Arabije, dok će se Meksiko sastati sa ranjenom Argentinom.

Možda i najnezanimljivije poluvreme od početka takmičenja viđeno je na stadionu “974” u Dohi, u duelu Meksika i Poljske.

Odmah se videlo kako će se oba tima ponašati na terenu – Meksiko je pokušavao kroz posed da stigne do šanse, a Poljska kroz tranziciju i kontranapade.

Nisu se naročito proslavili ni jedni ni drugi, a osim nekoliko situacija pred golom Vojčeha Ščensnog, nije bilo uzbuđenja.

Meksiko je prvi zapretio preko Losana, čiji je centaršut sve preleteo, da bi potom na drugoj strani glavom posle kornera pokušao Levandovski, koji je generalno bio neprimetan.

Tim u zelenim dresovima je novu priliku imao u 26. minutu, kada je Vega posle centaršuta Erere, šutirao glavom pored Keša, ali i gola.

Do pauze, vredan spomena bio je centaršut Sančesa, koji je u stvari bio šut, ali je Ščensni loptu poslao u korner.

Nastavak susreta doneo nam je razočaravajuće centaršuteve Levandovskog i Zjelinskog, koji su zaradili i prve zvižduke.

Prvi pokušaj Meksika u drugom poluvremenu bio je preko Losana, koji je oprobao udarac iz daljine, ali pravo u Ščensnog.

Ključni detalj utakmice viđen je u 54. minutu, kada je nakon međusobnog povlačenja Morena i Levandovskog, sudija Bit, nakon pregledanja snimka, dosudio penal za Poljsku, te uz to dao žuti karton meksičkom štoperu.

Ipak, nekoliko minuta kasnije, Giljerme Očoa je pročitao Levandovskog i odbranio mu penal.

Malo je falilo da evropski tim bude kažnjen, pošto je Ščensni imao dosta muka da zaustavi šut iz daljine Alvaresa. Stvari mu je otežao Martin, koji je glavom kačio loptu na putu do njega.

Selektori su menjali, tražili džokera, međutim, njega ove večeri nije bilo, te su i mreže ostale mirne.