25. Oktobra 2019.

Lester sa devet golova izjednačio rekord Premijer lige!

“Lisice” su odigrale fantastičan meč i ostvarile trijumf, koji im je doneo drugo mesto na tabeli.

Stvari na ovoj utakmici mnogo im je olakšao Rajan Bertrand, koji je neoprezno, otvorenim đonom startovao nad Ajoze Peresom, pa je u 12. minutu morao na “hlađenje”.

Pre crvenog kartona za levog beka domaćih, Lester je već bio u vođstvu, pošto je Čilvel iskoristio odbitak nakon udarca Barnsa.

A onda je usledilo furioznih dvadesetak minuta. Prvo je Juri Tilemans u 17. minutu duplirao prednost, da bi u 19. Ajoze Peres postigao prvi od svoja tri gola na meču.

Španac je u 39. minutu ponovo bio u centru pažnje – Čilvel je centrirao, a Peres iz peterca zakucao loptu u mrežu Gana.

Idealnih 45 minuta zaokružio je Džejmi Vardi, koji je prvo “zalomio” Jošidu, a onda rutinski rešio situaciju “jedan na jedan”.

Ni drugo poluvreme nije bilo drugačije. U 57. minutu Peres je stigao do het-trika, da bi minut kasnije strelac ponovo bio Vardi, nakon nove asistencije Čilvela.

Potpuni debakl domaćih “zapečatili” su Džejms Medison u 85, odnosno Džejmi Vardi u nadoknadi vremena iz jedanaesterca, čime je i on uspeo da zabeleži het-trik.

Lester je tako izjednačio rekord Mančester junajteda koji je 1995. deklasirao Ipsvič sa 9:0.

U narednom kolu “lisice” gostuju Kristal Palasu, dok će Sautempton, nakon ovog “potopa”, putovati u Mančester, na megdan Sitiju.