5. Marta 2019.

Leganes kontrom savladao Levante

Utakmicom između Leganesa i Levantea se završava 26. kolo španske LaLige, a po svemu sudeći ovo će biti poslednja sezona gde ćemo u španskom fudbalu imati utakmice ponedeljkom.

Utakmica je bila prilično ujednačena tokom prvih 45 minuta, čak je Levante imao jedan šut na gol više od Leganesa, ali je Leganes od 13. minuta postigao pogodak, što je ipak važnije.

Levante je imao slobodan udarac sa desne strane, pokušali su da izgrade akciju, što su fudbaleri Leganesa pročitali, ukrali loptu i krenuli u kontra napad.

Golman Levantea, Aitor, izletanjem na nekih 40ak metara je pokušao da reši ovu situaciju i otkloni opasnost, ali je samo loptu poslao do Karilja koji je asistirao Oskaru Rodrigesu i Leganes je imao prednost od 1:0.

Levante je preuzeo inicijativu tokom drugih 45 minuta, imali su znatno veći posed lopte, a propustili su i nekoliko velikih šansi za postizanje izjednačujućeg pogotka.

Naime, imali su čak deset šuteva na gol Leganesa iz kaznenog prostora, ali je svaki udarac bio neuspešan.

Leganes je nakon ove pobede preskočio Atletik Bilbao i sada se nalazi na 11. poziciji na tabeli, dok je Levante na 15. mestu sa 7 bodova više od Viljareala koji je prvi ispod crte.