25. Augusta 2022.

LE: Gol Birmančevića, Malme u grupi, Ludogorec se provukao

Potencijalni srpski reprezentativac Veljko Birmančević pogodio je u pobedi Malmea na gostovanju Sivasporu, Šveđani su sa dva trijumfa overili plasman u grupnu fazu Lige Evrope. Birmančević je doveo goste u vođstvo u 76. Minutu, trijumf je potvrdio Telin u 90. minutu.

Ludogorec je bio veliki favorit protiv Žalgirisa, ali su Bugari do grupe faze došli posle produžetaka u Viljnusu. Litvanci sa Nemanjom Ljubisavljevićem u igri i Ivanom Tatomirovićem na klupi su nadoknadili minus od jednog gola iz Razgrada, posle 90 minuta bilo je 3:2 za domaće.

Ipak, u poslednjim trenucima drugog produžetka Litvanci su skrivili jedanaesterac, a siguran sa bele tačke bio je Verdon, koji je potvrdio plasman Ludogoreca u grupnu fazu Lige Evrope. Žalgiris će u utešno takmičenje, grupnu fazu Lige konferencije.

U skandinavskom okršaju HJK je posle trijumfa od 1:0 u Helsinkiju, odigrao nerešeno u Danskoj – 1:1. Gosti su poveli golom Abubakarija u 40. minutu, nadu Silkeborgu vratio je Feliks u 75, ali do kraja meča rezultat je ostao nepromenjen.

AEK iz Larnake je na putu do grupne faze Lige Evrope eliminisao Partizan, potom i ukrajinski tim Dnjepar-1, koji će igrati u Ligi konferencije. Kiprani su posle pobede u gostima od 2:1 trijumfovao i na Kipru, sada još ubedljivije – 3:0.

“Duplu” pobedu ostvario je i Fenerbahče, koji je posle 2:0 u Beču, bio još ubedljiviji na “Ulker” stadionu u Istanbulu – 4:1. Veliko iznenađenje načinila je Omonija eliminacijom belgijskog Genta, ali su to učinili prilično ubedljivo, sa dva vrlo sigurna trijumfa od po 2:0.