LK, 3. kolo kvalifikacija:
Vojvodina – LASK 0:1 (0:0)
Mihorl 70Stadion: “Karađorđe”, Novi Sad
Sudija: M. Fabri (Italija)

Jedini gol za goste iz Austrije postigao je Peter Mihorl u 70. minutu, nakon udarca sa distance.

Favorizovani LASK je imao nešto veću inicijativu, međutim, domaći su i te kako mogli do gola u ovom susretu.

Vojvodina je pokušavala pretežno iz prekida i kontranapada, a najbliži pogotku je bio Nemanja Čović u drugom poluvremenu, kada je sa oko dvadeset metara pogodio stativu.

LASK, četvrtoplasirani tim austrijskog šampionata prošle sezone, u Novi Sad je stigao sa jasnom namerom da stigne do prednosti pred revanš.

Od samog starta su pokušavali, pretili, šutirali, međutim, stopostotnih prilika nije bilo.

Golman Voše Nikola Simić je bio siguran, u nekoliko navrata jako dobro reagovao i nije dopuštao promenu rezultata.

Početkom drugog dela provala oblaka zadesila je Novi Sad, koja je ometala fudbalere, ali i koja nije trajala dugo.

Kako je kiša stala, tako je Čović okušao udarac sa distance – i pogodio stativu. Golman Šlager je već bio savladan, ali ga je sreća pogledala.

Kazna za našeg predstavnika stigla je u 70. minutu, kada je Mihorl dobio loptu sa desne strane, Veljko Simić je kasnio, njegov prezimenjak Nikola bio markiran, te je lopta završila u mreži.

Golova do kraja meča više nije bilo, ali jeste crvenog kartona, čini se prestrogo dosuđenog, za Luku Cucina.

Pobednik ovog dvomeča u plej-ofu za ulazak u Ligu konferencije igraće protiv poraženog iz duela Galatasaraj – Sent Džonston.

Fudbaleri Čukaričkog slavili su nad švedskim Hamarbijem rezultatom 3:1, u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencije.

Čukarički – Hamarbi 3:1 (2:1)
Jovanović 22, Docić 40, 52 – Ludvigson 22
Stadion: “FK Partizan”, Beograd
Sudija: E. Aranovskij (Ukrajina)

Ekipa sa Banovog brda je domaćin bila u Humskoj, na stadionu Partizana, a pružila je fantastičnu partiju i ostvarila veliku pobedu.

Čukarički je od samog starta pokazao da se ne plaši rivala, koji za poraz ne zna osam utakmica zaredom.

Domaći su do vođstva stigli u 22. minutu, kada je Đorđe Jovanović poveo loptu prema kaznenom prostoru protivnika, namestio se na desnu nogu i pogodio ugao gola koji čuva Dovin.

Nije mnogo trajala radost belih, pošto je Gustav Ludvigson pobegao štoperima domaćih i rutinski matirao Petrovića.

Ovo nije sputalo našeg predstavika, baš kao ni veliki promašaj Ndiajea u 35. minutu, kada je pogodio stativu iz blizine na maltene prazan gol.

Isti igrač je pet minuta kasnije asistirao kapitenu Marku Dociću, vratio mu na povratnu, a ovaj u svom stilu levom nogom pogodio ugao, za novo vođstvo Čukaričkog.

Čuka nije stala ni u nastavku i već u 52. minutu stigla do novog pogotka. Strelac je ponovo bio Docić, ovoga puta na dodavanje Alekse Jankovića.

Do kraja susreta je bilo šansi na obe strane, a najbolje za domaće imali su Jovanović, kojem je falilo nekoliko centimetara, odnosno Čolić, koji je u finišu bio izblokiran.

Revanš je na programu za nedelju dana, a pobednik će u plej-ofu igrati protiv boljeg iz duela Ujpešt – Bazel.

Fudbaleri Veleža iz Mostara, nakon što su eliminisali grčki AEK, uspeli su da ostanu neporaženi na gostovanju Elfsborgu.

Oni su u prvom meču treće runde kvalifikacija za Ligu konferencija remizirali u Švedskoj rezultatom 1:1.

U gostima Elfsborgu su čak imali i vođstvo nakon pogotka Slaviše Radovića u 32. minutu, ali to slavlje nije trajalo zadugo.

Samo dva minuta kasnije, Per Frik je poravnao, a ispostaviće se, doneo i konačnih 1:1.

Naredni meč Velež igra na domaćem terenu i pobedom bi mogao do istorijskog plej-ofa Lige konferencija.

Hrvatski Osijek se nije proslavio na gostovanju u Sofiji ekipi CSKA, jer je poražen rezultatom 4:2.

Maziku je doveo Bugare u vođstvo, a Kerju duplirao na 2:0.

Škorić je smanjio zaostatak Osijeka, ali je već do poluvremena Kaisedo povisio na 3:1.

U 74. minutu je bilo 4:1 posle gola Jomova, ali je autogol Antova u trećem minutu nadoknade dao kakvu-takvu nadu hrvatskom timu da može u revanšu kroz sedam dana do prolaza.