7. Novembra 2019.

LASK sa 4 gola “častio” PSV, Kostić strijelac u porazu Ajntrahta

Fantastičan meč smo gledali u Lincu, gde je ekipa LASK–a posle velikog preokreta ubedljivo pobedila veliki PSV rezultatom 4:1, iako je PSV na poluvremenu imao gol prednosti.

Do prednosti su došli zahvaljujući Švabu koji je u 5. minutu iz jedanaesterca postigao pogodak, da bi se u nastavku desila prava “ludnica”.

Prvo je LASK izjednačio preko Ranfla, da bi samo 4 minuta kasnije Frizer doneo preokret, a Klaus sa svoja dva gola “zakucao” PSV i austrijski predstavnik je upisao veliku pobedu rezultatom 4:1.

Astana – Alkmaar 0:5 (0:1)
(Boadu 2977, Midšo 52, Idrisi 57, Hacidijakos 76)
21.00 Vulverhmepton – Slovan Bratislava

Srpski reprezentativac Filip Kostić bio je strelac jedinog gola Ajntrahta iz Frankfurta u remiju sa Standardom u Liježu, koji je završen rezultatom 1:1. Standard je poveo golom Vanhojzdena u 56. minutu, a Kostić je u 65. minutu postigao gol iz slobodnog udarca i doneo izjednačenje.

Ipak, Lestijen je u sudijskoj nadoknadi uspeo da “ošamari” fudbalere Ajntrahta, pošto je u 94. minutu utakmice postigao gol kojim je Standard upisao sva tri boda.

Sevilja je bila veliki favorit na ovom meču u Luksemburgu i posle prvih 45 minuta utakmica je već bila rešena, pošto je gostujući sastav postigao čak četiri gola i “overio” prolaz u narednu rundu.

U nastavku, Didelanž je “pokazao” zube, uspeli su da odbrane čast i postignu dva gola, dok je El Hadadi kompletirao svoj het-trik za pobedu Sevilje 5:2. Jedini meč na kom nije bilo golova, odigran je između Lugana i Malmea.

APOEL i Bazel su na svojim stadionima rezultatom 2:1 bili bolji od Karabaga, odnosno Hetafea, dok je Kluž golom Rondona sa igračem manje srušio francuski Ren. Krasnodar je bez većih problema pobedio Trabzonspor rezultatom 3:1, a veliki šok viđen je u Rimu.

Seltik je golom u 95. minutu pobedio Lacio na “Olimpiku”, iako su Rimljani poveli u prvom poluvremenu golom Ćira Imobilea. Sporting je bez većih problema bio bolji od Rozenborga i to je bilo sve od utakmica koje su počele od 19 časova.

Srpski predstavnik Partizan utakmicu protiv Mančester junajteda igra od 21h, dok je u prvom terminu dana AZ Alkmar ubedljivo pobedio Astanu.