7. Septembra 2022.

Larkin tragičar – Španija kroz dramu do prvog mjesta!

“Crvena furija” je ovim trijumfom stigla do skora 4-1, koji joj je bio dovoljan da obezbedi prvu poziciju, upravo ispred Turske, koja je ostala drugoplasirana.

Utakmica je od samog starta bila ujednačena, tokom drugog poluvremena igralo se u serijama, da bi susret bio rešen u samom finišu.

Turska je na 22 sekunde pre kraja imala -1 i napad za pobedu, ali je Dijas fantastično odigrao odbranu i iznudio grešku Larkina.

Precizan sa penala oba puta bio je Vili Ernangomes, na liniju za slobodna bacanja ubrzo je otišao i Larkin, koji je bio polovičan i tako zasluženo poneo epitet tragičara utakmice.

FIBA

Plejmejker Efesa nije imao svoj dan, pošto je za pola sata na terenu ubacio samo tri poena uz šut iz igre 1/6.

Turskoj nije pomogao ni odlični Džedi Osman, koji je imao 20 poena i pet skokova. Pratio ga je dobro Furkan Korkmaz sa 16 poena, tri skoka i isto toliko asistencija.

Udarac za Tursku je bilo isključujuća peta lična za Alperena Šenguna u četvrtoj četvrtini. Do tog momenta ostvario je dabl-dabl, 14 poena i 12 uhvaćenih lopti.

Kod Španije Vili Ernangomes je bio raspoložen sa 15 poena i sedam skokova, a dvocifren je bio još samo Lorenzo Braun sa 11 poena i sedam asistencija.

Španija će u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela Litvanija – Bosna i Hercegovina.

Tursku čeka okršaj sa poraženim iz meča Slovenija – Francuska.