23. Oktobra 2019.

Lampardove rezerve srušile Ajaks u Amsterdamu, preokret Lajpciga protiv Zenita!

Londonski tim je bio u podređenom položaju tokom prvog poluvremena, kada je i poništen, čini se, regularan pogodak Kvinsija Promesa za Ajaks.

Ipak, drugo poluvreme je pripalo gostujućoj ekipi, pre svega zahvaljujući rezervnim igračima Kristijanu Pulišiću i Mišiju Batšuaiju.

Upravo je belgijski reprezentativac i postigao jedini gol na utakmici, u 86. minutu, čime je svom timu doneo drugu pobedu u takmičenju.

Posle ovog meča Ajaks i Čelsi imaju po šest bodova, ali ekipa iz Amsterdama ima bolju gol razliku.

Domaći tim je držao sve konce igre u rukama u prvom poluvremenu, a kao rezultat toga je stigao i gol Promesa u 36. minutu.

Činilo se da je pogodak regularan pošto je izgledalo da je napadač Ajaksa bio postavljen iza Kurta Zume, poslednjeg defanzivca u odbrambenoj liniji Čelsija.

Ipak, iz VAR sobe je arbitrima signalizirano da se radi o ofsajdu, pa je slavlje navijača u Amsterdamu bilo uzaludno.

Prethodno je Ajaks imao inicijativu i stvarao šanse, dok je Čelsi čekao greške i kontranapade, uglavom preko Kaluma Hadson-Odoija.

Do poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, ali je bilo evidentno da je Ajaks konkretniji i bliži golu, iako nije prikazao svoju najbolju igru.

U nastavku je viđena nešto drugačija slika. Sa velikog odmora su izabranici Franka Lamparda stigli sa većom željom za kontrolom lopte, iz čega su sledile prilike za gol.

Ajax – Chelsea Резултати Уживо

Nijedna od njih nije bila stopostotna, na drugoj strani je u 60. minutu šansu imao Dušan Tadić, a sve se promenilo posle dve izmene u londonskoj ekipi.

Kristijan Pulišić i Miši Batšuai su uneli živost u ekipu, a belgijski napadač se već posle dva minuta na terenu, u 73. minutu, žestoko obrukao pošto je promašio zicer sa pet metara.

U poslednjih petnaestak minuta je golman Ajaksa Andre Onana imao mnogo posla, a u 86. nije ništa mogao da uradi posle kombinacija Pulišića i Batšuaija.

Amerikanac je u svom stilu napao po levoj strani, uputio loptu ka petercu, tu ju je preskočio Markos Alonso, a na petercu ju je sačekao Batšuai i poslao pod prečku.

Jedan gol je bio dovoljan za pobedu i tri boda, odnosno priliku za Čelsi da posle trećeg odigranog kola bude konkurent za plasman u drugu fazu takmičenja.

Fudbaleri Lajpciga su posle preokreta došli do pobede u duelu sa Zenitom u okviru Lige šampiona.

Nemačka ekipa je slavila sa 2:1, iako je posle prvog poluvremena imala jedan gol zaostatka.

Ovim trijumfom je Lajpcig izbio na prvo mesto tabele, makar dok se ne završi meč između Liona i Benfike i ima šest bodova.

Zenit je ostao na četiri, koliko ima i francuska ekipa, ali i utakmicu manje.

Bilo je prosto neverovatno videti da je ruski tim, koji je kao kapiten predvodio Branislav Ivanović, prvi stigao do vođstva.

Lajpcig je od početka utakmice nametnuo svoj ritam, već u prvom minutu je imao ogromnu šansu preko Konrada Lajmera, ali je u tom momentu golman Zenita Mihail Keržakov najavio da je veoma raspoložen i da će ga biti teško savladati.

Na sve načine je Lajpcig pokušavao da dođe do prilike za gol, Zenit je preko Artjoma Dzjube imao nameru da prebaci težište igre na drugu stranu, ali je većina tih napada bila neuspešna.

Pravi šok u Lajpcigu se dogodio u 28. minutu kada je centralni bek Zenita Jaroslav Rakicki uputio fantastičan udarac sa više od dvadeset metara, posle odbijene lopte iz kaznenog prostora.

Čuvar mreže nemačke ekipe Peter Gulaši se nije nadao takvom šutu igrača koji nema prevelike ofanzivne ambicije, lopta ga je prevarila i završila u njegovom levom donjem uglu.

Do kraja poluvremena su redom Lukas Klosterman i Timo Verner imali dobre prilike za gol, ali je u svakoj situaciji na visini zadatka bio Keržakov.

U drugom poluvremenu je Lajpcig nastavio sa ofanzivnom igrom i ona se isplatila.

RB Leipzig – Zenit St. Petersburg Резултати Уживо

Već u 49. minutu je stiglo izjednačenje Konrad Lajmer je konačno našao način da savlada Keržakova, a svega 600 sekundi potom zaokružen je i potpuni preokret.

Oko pola minuta je trajala akcija Lajpciga oko gola Zenita, kružila je lopta u pokušaju da se stigne do prilike za šut, a odliučan centaršut Klostermana stigao je na grudi Marsela Sabicera.

Desnokrilni vezni igrač Lajpciga je loptu primirio, namestio na desnu nogu i spektakularnim volej udarcem je poslao u gornji levi ugao gola Zenita, pri čemu Keržakov nije imao nikakve šanse da stigne do odbrane.

Do kraja utakmice su obe ekipe imale po jednu veliku šansu za gol, ali je rezultat ostao nepromenjen.