9. Novembra 2019.

Lampard “zategao” Čelsi – Lukin Palas šesta žrtva zaredom

Čelsi je nastavio sa dobrim rezultatima u prvenstvu i zabeležio šestu pobedu u nizu, dok je Palas četvrti meč zaredom ostao bez tri boda.

Domaćin je u prvom poluvremenu imao nekoliko dobrih prilika, ali se Palas dobro branio ne pokušavajući da napadne.

(Delofeu 2, Grej 52)

Tim Frenka Lamparda je u 52. minutu uspeo da probije odbranu gostiju posle fenomenalnog pasa Vilijana, koji je Ejbrahamu ostavio lak zadatak pred golom protivnika.

“Plavci” su nastavili da napadaju ne dopuštajući rivalu da se opusti ni u jednom trenutku. Prilike su se ređale, ali gola nije bilo, sve do 79. minuta.

Posle dosta konfuzije u kaznenom prostoru Palasa lopta se odbila do Pulišića, a Amerikanac u je smestio u mrežu za konačnih 2:0.

Vezista reprezentacije Srbije Luka Milivojević proveo je 90 minuta na terenu za Palas, ali ostao bez značajnijeg ofanzivnog učinka uz standardno solidan defanzivni.