23. Decembra 2019.

Lampard nadmudrio Murinja – Vilijan riješio londonski derbi!

Heroj “plavaca” i čovek odluke u londonskom derbiju bio je brazilski krilni napadač Vilijan, koji je postigao oba pogotka.

Izabranici Žozea Murinja nisu uspeli da iskoriste dobar momentum i bolju formu od rivala.

Čelsi je dominirao tokom većeg dela meča, a čini se da je Frenk Lampard u potpunosti nadmudrio bivšeg šefa.

Od samog starta bilo je jasno da će gosti biti ti koji odlučuju o svemu. Već u 12. minutu Vilijan je sjajni udarcem iskosa uspeo da pogodi drugi ugao golmana Gazanige i donese prednost svom timu.

Totenhem se u tim trenucima mučio, maltene nije prelazio centar, a prvi šut ka golu Kepe Arizabalage imali su tek posle pola sata igre, kada je Kejn šutirao visoko iznad prečke.

Utakmica je bila prelomljena u nadoknadi prvog dela, kada je Entoni Tejlor, nakon sudara Alonsa i Gazanige i konsultacije VAR-a, odlučio da dosudi jedanaesterac za Čelsi. Najstrožu kaznu u gol je rutinski pretvorio ponovo Vilijan.

U drugom poluvremenu nije bilo nekih velikih prilika, a već male šanse Totenhema dodatno je umanjio crveni karton za Sona, zbog šutiranja Ridigera, koji nije propustio priliku da teatralno padne.

Do kraja meča domaći su uzalud pokušavali, Čelsi je igrao na kontranapade, pa je meč završen rezultatom 0:2.

Naredni meč Totenhem igra protiv Brajtona na istom ovom stadionu, dok će Čelsi ugostiti Sautempton.