Laka pobjeda Zvezde protiv Cedevita Olimpije

ABA liga, 20. kolo:
Crvena zvezda – Cedevita Olimpija 88:73
Hala: Aleksandar Nikolić

Sjajnom igrom su crveno-beli uspeli da “pregaze” gosta iz Ljubljane i da se tom ubedljivom pobedom plasiraju na završnicu regionalnog takmičenja.

Utakmica je otvorena serijom 8:0 u korist Zvezde, na šta je Jurica Golemac zatražio tajm aut, koji mu, ruku na srce, i nije previše pomogao pošto je prednost domaće ekipe nastavila da raste iz napada u napad.

Posle odlične role Kuridže i Lazića, Zvezda je povela sa 21:7, da bi druga četvrtina počela sa 32:11 u korist izabranika Dragana Šakote.

Cedevita je potom počela da se budi, Hopkins je pogodio neke teške šuteve, pridružio se i Cirbes, a onda je trojku ubacio i Stratos Perperoglu. Možda i najlepši potez prvog poluvremena je zakucavanje Gista posle ali-up dodavanja Kejlina Lukasa.

U drugom poluvremenu je Zvezda zaigrala isto, ali je onda Cedevita Olimpija uspela da podigne nivo svoje igre, da se rezultatski priključi zahvaljujući dobrom šutu za tri poena, a Lorenco Braun je pred kraj deonice imao još jedno atraktivno zakucavanje.

U poslednjem kvartalu smo videli goste da se uspešno vraćaju u meč. Posed za posedom i razlika je bila jednocifrena, najviše zahvaljujući Artisu koji je imao fantastičnu sekvencu.

Ipak, bilo je potreno malo više od toga kako bi se regionalni šampion uzdrmao, pa su crveno-beli slavili rezultatom 88:73 u utakmici 20. kola ABA lige.

Sjajna partija koju je pružio Marko Jagodić Kuridža nije prošla neopaženo, pošto je imao 18 poena uz samo 2 promašaja iz igre, Beron i Panter su imali po 14, a Lorenco Braun 9.

Na drugoj strani, Majkl Hopkins ubacio je 18 poena, Blažič 13, a po 10 postigli su Artis i Krušlin.