5. Novembra 2020.

Lajpcig “šokirao” PSŽ, čudesna Sevilja, rutinska pobeda Čelsija, herojska partija Dinama na Kamp Nou

Čelsi i Ren nisu odigrali najzanimljiviju utakmicu na Stamford Bridžu, ali i pored toga je Čelsi bez većih problema oduševio navijače i osvojio sva tri boda.

Već u 10. minutu utakmice Ren je napravio veliku grešku i bio je to jedanaesterac za Čelsi kada je oboren Timo Verner, a isti igrač je preuzeo odgovornost i doveo Engleze do vođstva.

Nije bilo mnogo dešavanja u nastavku prvog poluvremena, a onda defanzivac francuskog predstavnika pravi i drugi penal, dobija drugi žuti i crveni karton i Ren ostaje sa desetoricom, a Čelsi stiže do velikih 2:0.

Na konačnih 3:0, postavio je Tami Abraham u 50. minutu utakmice i Čelsi bez većih problema dolazi do važna tri boda posle dva gola sa “bele tačke”.

Možda i najzanimljivija utakmica bila je između Sevilje i Krasnodara, odigrana na Ramon Sančes Pishuanu.

Krasnodar je poveo već u 17. minutu, a samo četiri minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:0, kada je gost iz Rusije dobio jedanaesterac i Markus Berg ga je pretvorio u gol.

To je bio treći penal večeri, a nije se igralo ni 20 minuta. U nastavku, videli smo dosta uzbuđenja. Sevilja je pred kraj prvog poluvremena smanjila na 2:1 i u isto vreme je gol pao u Lajpcigu i Londonu, jer je Čelsi takođe sa penala uvećao prednost.

Posle tog gola Rakitića, desio se novi haos. Isključen je Navas zbog oštrog prekršaja. U nastavku je Sevilja igrala sa desetoricom fudbalera, ali je En Nesiri bio nerešiva enigma za Krasnodar.

Postigao je sledeća dva gola u kratkom vremenskom periodu i Sevilja pravi herojski čin i dolazi do neverovatnog preokreta! Pošto do kraja nije bilo golova, Sevilja je sa 3:2 slavila na najneverovatniji način – preokretom sa desetoricom!

Lajpcig je kao domaćin uspeo da šokira i preokrete rezultat protiv Pari Sen Žermena i upiše pobedu rezultatom 2:1, iako su ih mnogi otpisali pre samog početka utakmice.

PSŽ je poveo već u 6. minutu zahvaljujući sjajnom Anhelu Di Mariji, ali je on napravio veliku grešku nakon tog gola jer je nešto lošije izveo jedanaesterac i Gulaši je to odbranio bez većih problema.

Prokockali su šansu da u gostima brzo dođu do dva gola prednosti i to im se obilo o glavu. Do kraja poluvremena je Razenbal Lajpcig uspeo da izjednači, a sjajnom igrom u nastavku i da preokrene na 2:1.

PSŽ je ubrzo ostao sa igračem manje, a u samom finišu je isključen i Kimpebme i PSŽ je sa devet igrača na terenu zabeležio poraz u Nemačkoj i sebi dodatno otežao situaciju oko prolaska u narednu fazu Lige šampiona.

Fudbaleri Dinama iz Kijeva, koji su u Kataloniju doputovali sa samo 13 fudbalera, pružili su jak otpor Barseloni izgubivši 2:1 u trećem kolu Lige šampiona.

Izabranicima Mirčee Lučeskua predviđao se ubedljiv poraz na Kamp Nou, međutim oni su sve dementovali pruživši odličnu partiju.

Posebno je briljirao mladi golman Kijevljana – Ruslan Nešeret.

Čuvar mreže Dinama rođen je 2002. godine i ovaj meč pamtiće do kraja života. Talentovani golman branio je neverovatno zaustavivši čak 11 od 13 šuteva u okvir gola.

Specijalizovani sajt “SofaScore” Nešeretu je dao ocenu 9,5!

Očekivano, katalonski gigant je dominirao, međutim daleko od toga da Dinamo nije imao svoje šanse.

Baš kao što je gostujući golman sjajno odbranio, isto je radio i Mark-Andre zer Štegen. Nemac je imao nekoliko fenomenalnih intervencija i zaslužan je što Barsa nije primila više od jednog gola.

Domaći tim poveo je već u petom minutu. Strelac iz penala bio je Lionel Mesi. U srpskom narodu česta je izreka “po jutro dan poznaje”, međutim to ovoga nije bio slučaj.

Barselona je imala više prilika, što je bilo i očekivano, a na poluvreme je otišla sa svega golom prednosti.

U drugom poluvremenu Pike je povisio na 2:0, te se činilo da će tim Ronalda Kumana rutinski privesti meč kraju, ali gosti se nisu predavali.

Cigankov je u 75. minutu smanjio na 2:1 i do kraja meča rezultat se nije menjao. Gosti su, uprkos porazu, odigrali herojsku partiju i mogu da budu ponosni igrom.

U istoj grupi fudbaleri Juventusa pobedili su na gostovanju Ferencvaroš. Mađarski predstavnik nije pružio jači otpor i “Stara dama” je zasluženo slavila.

Golove su postigli Morata, dva puta, Dibala i viđen je autogol. Jedini strelac za Ferencvaroš bio je Boli u 90. minutu.

U ovom blogu pratili smo i meč Klub Briža i Borusije iz Dortmund koji je rešen u prvom poluvremenu. Torgan Azar je dva puta zatresao mrežu, Haland jednom i do kraja se nije menjao rezultat – 0:3.

U prvom terminu za Ligu šampiona Zenit i Lacio su podelili bodove u Sankt Peterburgu 1:1 (1:0), dok je Bašakšehir savladao Mančester junajted sa 2:1 (2:1).

U Istanbulu je viđena senzacija, jer je tim za koji igra Danijel Aleksić na kolena bacio favorizovani engleski tim u čijim redovima je bio Nemanja Matić.

Ipak, obzirom na razočaravajuće drugo poluvreme u tom susretu, bolji meč smo videli u Rusiji, iako su tamo viđena samo dva pogotka.

Treći je postignut u četvrtom minutu nadoknade, kada je Sergej Milinković-Savić napravio kardinalnu grešku u predaji lopte.

Poklonio je loptu rivalu, koji je u dva poteza stigao do gola i velike radosti.

Sam meč između Zenita i Lacio “obećavao” je zanimljiv meč, ali u prvih pola sata gotovo da nismo videli ništa u kišovitom Sankt Peterburgu.

Ali, u 32. minutu domaćin je poveo.

Nekoliko pasova glavama razmenili su igrači Zenita u kaznenom prostoru Lacija, a tu akciju završio je golom Aleksandar Jerokin.

Lacio je u ovom meču bio bez Ćira Imobilea, Luisa Alberta, Lukasa Leive i Tomasa Strakoše zbog koronavirusa.

To se odrazilo na partiju Rimljana, koji u drugom poluvremenu kao da nisu umeli i znali kako da napadnu.

Ipak, stigli su do izjednačenja u 82. minutu.

Dejan Lovren se okliznuo, a Felipe Kaisedo efektno pogodio bliži ugao i spasio Italijane poraza.

Lacio ostaje na pet bodova, Zenit je došao do prvog, a Briž i Dortmund će od 21 sat igrati međusobno.