10. Marta 2020.

Lajpcig “potopio” Totenhem, Atalanta izbacila Valensiju

Nemačka ekipa je nakon pobede u Londonu nad Totenhemom (1:0), u revanšu uspela još jednom da nadigra izabranike Žozea Murinja i trijumfuje sa 3:0.

Heroj domaćih bio je Marcel Sabicer, koji je mrežu Uga Lorisa pogađao u 10. i 22. minutu, da bi konačan rezultat postavio Emil Forsberg u 87. minutu.

Sa druge strane, Atalanta je u fenomenalnoj utakmici još jednom savladala Valensiju, ovoga puta na Mestalji sa 4:3, uz neverovatnu partiju Josipa Iličića, koji je postigao sva četiri pogotka za svoju ekipu.

U prvom meču u Bergamu, italijanska ekipa je slavila sa ubedljvih 4:1 i tako zasluženo prošla među najboljih osam ekipa u Evropi.

Četvrtfinale je na programu 7/8. i 14/15. aprila, a žreb za sve preostale runde je 20. marta.

Fudbaleri Lajpciga savladali su Totenhem rezultatom 3:0 u revanš meču osmine finala Lige šampiona.

Izabranici Julijana Nagelsmana su tako po drugi put savladali ekipu Žozea Murinja i apsolutno zasluženo se plasirali među najboljih osam u elitnom takmičenju.

“Bikovi” su Londonu stekli lepu prednost, pobedivši golom Vernera (1:0), dok su na svojoj Red Bul areni samo potvrdili dobru formu.

Dvostruki strelac za Lajpcig bio je Marcel Sabicer, koji je mrežu Lorisa pogađao u 10. i 22. minutu, da bi konačan rezultat postavio Emil Forsberg u 87. minutu, samo nekoliko desetina sekundi po ulasku na teren sa klupe.

Izabranici Žozea Murinja odigrali su jako loše prvo poluvreme, tokom kojeg praktično da nisu pripretili golmanu domaćih Gulašiju.

Pevci ne samo da nisu mogli da prilike, nego im je na momente i jednostavna pas igra predstavljala problem.

Bikovi su sa druge strane, nošeni navijačima, presingom konstantno pritiskali gostujuće igrače, što im je već u 10. minutu donelo kapital.

Verner je dodao Sabiceru loptu, a ovaj snažnim udarcem pogodio donji desni ugao Lorisovog gola za vođstvo nemačke ekipe.

Nije mnogo trebalo domaćima da dupliraju prednost. Strelac je bio isti, ali ovoga puta, pogotku je umnogome kumovao Loris, koji je, za golmana njegovog kvaliteta, nedopustivo loše reagovao, ne pokrivši prvi ugao.

Londonska ekipa ni u drugom poluvremenu nije mogla da dođe do konkretnijih prilika, jalovo je napadala, stvorivši tek dve poluprilike.

Tačku na ovaj dvomeč stavio je mladi Emil Forsberg u 87. minutu, nekoliko desetina sekundi po ulasku na teren.

Fudbaleri Atalante fantastičnom pobedom nad Valensijom 4:3 otišli su u četvrtfinale Lige šampiona.

Ekipa iz Bergama napravila je istorijski uspeh pošto je u prvom duelu u Italiji slavila sa ubedljivih 4:1, a šlag na tortu stavila u Španiji.

Šta reći o partiji Slovenca Josipa Iličića? Dao je sva četiri gola na Mestalji za svoj tim i “La Dei” ispisao najbolju vizu među osam najboljih.

Radio je šta je hteo i već u trećem minutu rešio sve dileme na tribinama Mestalje, ako ih je uopšte bilo.

U naletu je fauliran za penal nakon što je “prosuo biciklicu” Muktaru Dijakabiju.

Lako je realizovao najstrožu kaznu i do kraja su oba tima mogla da odigraju praktično revijalni meč.

Na drugoj strani se nadmetao sa Kevinom Gameirom, strelcem dva gola, ali je ipak sve ostalo u senci sjajnog Iličića.

Iskorstio je i drugi penal na meču, pre nego što ga je Valensija naljutila preokretom uz gol Ferana Toresa.

“Het-trik” je kompletirao 20 minuta pre kraja kada je povukao kontru i snažnim udarcem matirao Jaspera Silesena.

U tom trenutku postao je najstariji igrač u istoriji Lige šampiona sa tri gola u gostima.

Podvig je napravio sa 32 godine i 41 danom.

Da ulepša sopstveno veče, isto kao i Atalante, postarao se 10 minuta pre kraja kada je pogodio u sjajnoj akciji celog tima.

Jedina šteta u ovoj noći je što nije mogao da dobije aplauze publike, verovatno i domaće.

Takva partija retko se viđa u nokaut fazama elitnog takmičenja.