30. Novembra 2019.

Lajpcig ne posustaje, slavlje “milionera” u Berlinu

Oni su kao gosti slavili protiv Paderborna sa 3:2 u susretu koji je obeležio napadač Timo Verner, koji se našao u ulozi strelca gola i asistenta.

Verner je u trećem minutu sjajno proigrao Patrika Šika koji je iz blizine zatresao mrežu Paderborna da bi samo minut kasnije Marsel Sabicer povisio na 0:2.

U 26. minutu sevnula je brza kontra gostiju, Nkunku je asistirao Verneru koji je izbio sam pred golmama, zaobišao ga i rutinski zatresao mrežu.

Domaćin je bio bolji u nastavku, o čemu svedoče i dva pogotka.

Prvo je Mamba u 62. minutu smanjio na 1:3, da vi u 73. Klaus Gjasula postigao i drugi gol za paderborn i konačnih 2:3.

Posle izvesne krize rezultata krenulo je i Borusiji iz Dortmunda. “Milioneri” su slavili pobedu u Berlinu protiv Herte (1:2).

Džejdon Sančo je u 15. minutu pogodio levi donji ugao za 0:1, da bi samo dva minuta kasnije i Torgan Azar zatresao mrežu domaćina, Hakimi je centrirao, Azar uklizao i smestio loptu u mrežu.

U 34. minutu posle šuta Lukebakija, lopta je pogodila Daridu i promenivši smer završila u mreži za konačnih 1:2.

Gosti su od 45. minuta igrali sa desetoricom jer je drugi žuti, automatski i crveni karton zaradio Mats Humels.

Srpski internacionalac Marko Grujić odigrao je svih 90 minuta u timu Herte, a dobio je žuti karton već na početku susreta, tačnije u petom minutu.