5. Augusta 2019.

Lajović “prokockao” pobjedu, bez Srba u Montrealu

Srpski teniser Dušan Lajović poražen je od Gruzijca Nikoloza Basilašvilija u prvom kolu Rodžers kupa u Montrealu.

Basilašvili je savladao srpskog tenisera posle preokreta i dva časa tenisa – 3:6, 6:4, 6:4.

Gruzijski teniser je upisao četvrtu pobedu protiv Dušana u pet međusobnih duela, svoju šestu uzastopnu posle osvajanja Hamburga.

Lajović je bio skoncentrisaniji u prvom setu i to iskoristio da dvaput napravi brejk, a odlično je počeo i drugi set.

Poveo je sa 3:1 i servirao za potvrdu brejka, ali je do kraja seta osvojio samo jedan gem.

Identičan je bio scenario u trećem setu – rezignirani Lajović je poveo sa 3:1, imao 40:15 u tom gemu, ali do kraja seta, ujedno i meča, osvojio tek jedan gem.

Basilašvili će u drugom kolu kanadskog Mastersa za protivnika imati Jan-Lenarda Štrufa, koji je eliminisao Francuza Žo-Vilfreda Congu u dva seta (6:2, 6:2).

Srpski teniser Laslo Đere eliminisan je već na startu Rodžers kupa u Montrealu.

Đere je poražen u duelu sa Čileancem Kristijanom Garinom sa 6:2, 7:6 (7:4).

Laslo u prvom setu nije stvorio nijednu brejk priliku, a Garin je iskoristio dve svoje od čak šest ukupno.

U drugom setu nije bilo ništa drugačije, pa je Čileanac napravio brejk i došao do 5:3. Tada se desio neočekivan pad u njegovoj igri, pa je Srbin to iskoristio, napravio prvi i jedini brejk i izjednačio.

Đere je imao fenomenalnu priliku da osvoji set jer je na 6:5 došao do set lopte, imao šansu u poenu, ali se ipak otišlo u taj-brejk koji je pripao 36. teniseru sveta.

Garin je porazom prekinuo crni niz od šest poraza zaredom i osvetio se Đereu za poraz na čelendžeru u Vićenci iz 2017.

Garin se u sledećoj rundi sastaje sa pobednikom meča Džordan Tompson (Australija) – Džon Izner (SAD).

Srbija na kanadskom Mastersu ima još jednog predstavnika, pošto Dušan Lajović večeras igra sa Nikolozom Basilašvilijem iz Gruzije.

Masters u Montrealu igra se za nagradni fond od 5.701.945 dolara.