30. Maja 2019.

Lajović maksimalan protiv kvalifikanta za duel sa Zverevim

Lajović je pobedio kvalifikanta iz Francuske za nešto više od jednog i po časa igre, po setovima 6:3, 6:3, 6:4.

Ovoga puta imaće nešto lakši posao, s obzirom da će se u borbi za četvrto kolo boriti sa Nemcem Aleksanderom Zverevim, koji je u tri seta bio bolji od Šveđanina Mikaela Imera.

Dušan je meč obeležio odličnom igrom u najbitnijim poenima. Spasao je pet od ukupno šest brejk prilika protivnika, a iskoristio pet od devet svojih.

U prvom setu imao je prednost od 5:3, ali je vrlo lako mogao da ostane bez brejka. Spasao je dve vezane prilike i onda novim brejkom završio set.

U drugom setu izgubio je ukupno dva poena u pet svojih servis gemova. Protivnik je tri servis gema osvojio bez izgubljenog poena, ali je u jedinom preostalom pretrpeo brejk.

Najturbulentnije bilo je u trećem setu, ali ni tu srpski teniser nije imao većih problema. Na početku je ponovo zaustavio rivala koji je zahuktalo krenuo da napravi brejk, a onda je poveo sa 3:2.

Ipak, Francuz mu je vratio istom merom, da bi Dušan u narednom gemu “ukopao” nadu koju je Banšetri dobio u prethodnom.

Domaći teniser je imao priliku da se poptuno vrati u meč i kada je Lajović servirao za pobedu. Došao je do brejk lopte, ali onda napravio tri velike greške za poraz u svom premijernom Grend slem izdanju.