29. Jula 2022.

Lajović izgubio dobijen meč od 205. na svijetu

Lajovića je u četvrtfinalu eliminisao domaći predstavnik Filip Mišolić sa 2-1 u setovima, posle skoro dva i po časa igre (2:6, 7:6, 6:3).

Ovaj duel je trebalo da se odigra u četvrtak, ali je zbog kiše i mraka odigran u petak.

Lajović je dobro počeo meč i napravio brejk za 2:1, a zatim spasao dve brejk lopte, da bi još jedanput oduzeo servis protivniku do kraja prvog seta.

I u drugom setu je Dušan rano napravio brejk, a onda i spasao jednu brejk loptu.

Mišolić je u nastavku bio siguran na servisu, ali je podjednako uverljiv bio i Lajović, sve do trenutka kada je na 5:4 servirao za pobedu.

Austrijski teniser je izuzetno lako napravio brejk, pa je desetak minuta kasnije Lajović spasavao set lopte. Nekako je došao do taj-brejka, tu se od 3:5 vratio na 5:5, ali se na kraju otišlo u odlučujuću deonicu meča.

Mišolić je treći set počeo brejkom sa nulom i prednost je bez ikakvih problema čuvao sve do 4:3.

Tada je od 15:40 preokrenuo gem za 5:3, a onda je nakon dve neiskorišćene gem lopte srpskog tenisera došao do prve meč lopte i iskoristio je.

U polufinalu Kicbila 205. teniser planete igra protiv Nemca Janika Hanfmanakoji je prethodno izbacio Dominika Tima. Taj meč igra se kasnije u toku dana, kada svoje polufinale, koje počinje od 13 časova, završe Roberto Bautista Agut i Albert Ramos Vinjolas.