14. Novembra 2022.

Lacio ubjedljivo poražen, treba li Piksi da brine zbog SMS-a?

Ono što je zabrinulo sve navijače iz Srbije jeste udarac koji je Sergej Milinković Savić dobio od Lokatelija.

Srpski fudbaler se vratio u igru, ali je par minuta kasnije izveden od strane Sarija.

“Stara dama” je od početka meča izgledala ubedljivije na terenu, što se po krajnjem rezultatu jasno i vidi.

Domaći su najveći broj prilika stvorili preko Milika, ali su njegovi udarci bili neprecizni.

Kiks golmana Provadela kaznio je Kin u 43. minutu kada je sjajnim lob udarcem doveo Juventus u vođstvo (1:0).

Rezultat se do kraja poluvremena nije menjao, da bi pomenuti fudbaler u drugi deo igre ušao u istom ritmu.

Kostićev udarac sa ivice šesnaesterca je uspešno zaustavljen od strane gostujućeg golmana, ali Kin se našao na pravom mestu te odbitak zakucao u mrežu protivnika (2:0).

Pored lošeg rezultata i žutog kartona, SMS-a je sustigao još jedan problem.

Naime, Lokateli je prilikom uklizavanja udario Segeja u list, posle čega je morao da napusti teren.

U 78. minutu Sari donosi odluku da preventivno izvede Milinković Savića, koji se prilikom napuštanja terena još jednom uhvatio za list.

Na prvu loptu ne deluje da je reč o ozbiljnijoj povredi, s obzirom na to da je SMS odigrao nekoliko kvalitetnih minuta neposredno posle udarca.

Tačku na pobedu Juventusa stavio je Milik pogotkom u 90. minutu.