27. Oktobra 2022.

Lacio slavi Sergeja, PSV naigrao Arsenal, gol Boranijaševića

Derbi A grupe i petog kola Lige Evrope igran je u Ajndhovenu gde su fudbaleri PSV-a zasluženo savladali tim Arsenala i naneli mu prvi poraz u grupi nakon četiri uzastopne pobede.

Filipsovci su nadigrali Tobdžije, pored dva regularna pogotka, postigli su još tri koji su poništeni nakon VAR provera.

(PSV - Arsenal, Kodi Gakpo i Martin Edegor) PSV - Arsenal, PSV player Cody Gakpo, Arsenal player Martin Odegaard PSV - Arsenal EINDHOVEN, Netherlands, 27-10-2022, football, Philips stadium, Europa League, season 2022 / 2023, during the match PSV -
Guliver image (PSV – Arsenal, Kodi Gakpo i Martin Edegor)

Istakao se veteran u domaćem timu, 32-godišnji Luk de Jong. Doskorašnji fudbaler Barselone ušao je u igru na startu drugog poluvremena i najpre u 55. minutu upisao asistenciju za Johana Vermana, a onda je osam minuta kasnije i sam zatresao mrežu Arsenala nakon kornera kapitena Kodija Gakpa i loše intervencije golmana Ramjsdejla.

Ovom pobedom PSV je obezbedio drugo mesto u grupi iza Arsenala.

U istoj grupi izjednačujući gol za Cirih protiv Bode/Glimta postigao je nekadašnji fudbaler čačanskog Borca Nikola Boranijašević.

U okviru grupe F Lacio je u Rimu dočekao tim Mitlijelnda, koji ga je u prvom međusobnom susretu u Danskoj porazio sa čak 5:1. I ovog puta su Danci dobro krenuli, poveli su u osmom minuzu golom Isaksona, ali je izjednačio srpski reprezentativac Sergej Milinković Savić preciznim udarcem nakon akcije Brazilca Felipea Andersona.

Potpun preokret i pobedu Nebeskoplavima doneo je iskusni Španac Pedro u 58. minutu.