25. Oktobra 2019.

Kuzmić: Niko nije očekivao da ću se ovako brzo vratiti, Simanić razočaran padom u drugom poluvremenu

Iako je Zvezda izgubila rezultatom 73:65, ekipu sa malog Kalemegdana može da raduje povratak njenog centra Ognjena Kuzmića.

“Presrećan sam i posle svega što se dogodilo mislim da je košarka nešto što će me učiniti da se osećam bolje. Neverovatno je i publika i atmosfera, posle teškog perioda misilm da su me lepo dočekali. Bilo bi bolje da smo pobedili, ali idemo dalje…”, rekao je Ognjen Kuzmić.

Kako se ti osećaš?

“Trebaće par utakmica da se to podigne na ozbiljniji nivo… U tom početku kad smo razgovarali niko nije očekivao da će povratak biti posle tri i po meseca što je odlično i za mene i za ekipu i za sve…”, završio je Zvezdin centar.

Košarkaš Crvene zvezde Boriša Simanić bio je razočaran posle poraza crveno-belih u Evroligi od Barselone.

Košarkaši Svetislava Pešića slavili su u hali “Aleksandar Nikolić” sa 73:65.

Crveno-beli su igrali dobro u prvom poluvremenu, ali ne i uu drugom što su gosti iskoristili da stignu do četvrtog trijumfa u elitnom takmičenju.

Dali smo sve od sebe. Naravno da 20 minuta nije dovoljno protiv ovakve ekipe. Trebalo je svih 40 minuta da igramo agresivno. U drugom poluvremenu smo pali i tu je došao taj rezultat“, kaže Simanić.

Kaže da je jasno šta je bio uzrok poraza.

Košarkaši barselone su u drugo poluvreme ušli znatno jače, agresivnije su igrali u odbrani, to je odlučilo”, dodao je Simanić, koji je dodao i da je spreman za naredne mečeve i da je na publici da oceni nivo njegovih igara.”

Tokom večeri vodio je velike bitke protiv Nikole Mirotića, bivšeg igrača Čikaga, Nju Orleansa i Milvokija.

Neverovatan je. Imam mnogo veću motivaciju ja da igram protiv njega nego on protiv mene. Ipak, mislim da smo na njegovu igru dosta dobro odgovorili“, zaključio je Simanić.