20. Maja 2021.

Kup Italije pripada Juventusu!

Titula Interu – Kup i Superkup Juventusu, tako su ove godine podeljeni trofeji u Italiji.

Torinska “Stara dama” savladala je sigurnom igrom, više u drugom poluvremenu, uspela da osvoji još jedan utešni trofej u sezoni.

Utakmicu je Atalanta dosta bolje otvorila i uglavnom napadala po levom boku, odakle je lopta najčešće dolazila do Duvana Sapate, koji je uspeo čak i da pogodi stativu u uvodnim minutima, ali ne i da postigne gol.

Prvih pola sata je Atalanta stvarno napadala iz svog oružja, ali je Juventus prvi došao do gola.

Sjajno se snašao mladi Kuluševski i uz odličnu reakciju pogodio dalji ugao za vođstvo Juventusa, veliku radost navijača i nadu da može da se osvoji kup ove sezone.

Ipak, nije se Juventus previše dugo radovao. Malinovski je uspeo da izjednači nakon loše reakcije Bufona i generalno odbrane Juventusa, kada je Atalanta ukrala loptu, a Malinovski sjajno pogodio za 1:1.

Sa tim rezultatom se i otišlo na poluvreme.

U nastavku, situacija se promenila. Juventus je počeo da dominira, a Atalanta se malo branila.

Ipak, igra je usporila i to je Juveu odgovaralo. Ronaldova sjajna reakcija je poslala loptu do Kijeze, koji trese mrežu i Juventus ponovo vodi – 2:1.

Atalanta do kraja nije mnogo toga pokazala, a Rafael Toloj je čak zaradio i crveni karton…

Bilo kako bilo, Juventus je potpuno zasluženo savladao Atalantu i osvojio kup Italije!