14. Januara 2020.

Kup Italije: Gol Lukakua u 21. sekundi

Inter je rezultatom 4:1 savladao Kaljari pred svojim navijačima.

Strelac prvog gola bio je Romelu Lukaku, koji je to učinio posle samo 21 sekunde, nakon velike greške defanzivaca gostiju.

Već u 22. minutu na 2:0 je povisio Borha Valero, a sve je rešio Lukaku drugim golom u 49. minutu.

Oliva, tragičar kod prvog gola, smanjio je prednsot rivala u 73. minutu, a na konačnih 4:1 postavio je Andrea Ranokija, posle kornera u 81. minutu.

Napoli nije imao problem protiv Peruđe na domaćem terenu i došao je do pobede od 2:0.

Napolitanci su rešili meč u svoju korist već u prvom poluvremenu, posle dva penala.

Oba je izveo iskusni Lorenco Insinje, prvo u 26. minutu, a onda i u 38.

Penal je imala i Peruđa, u nadoknadi prvog poluvremena, ali je najstrožu kaznu promašio Jemelo.

Lacio je bio ubedljiv protiv niželigaša Kremonezea – 4:1.

Rimljani su poveli 2:0 i sa tom prednošću otišli na poluvreme. Strelci su bili Patrik u desetom i Parolo u 26. minutu.

Lacio, koji je igrao bez Sergeja Milinković-Savića, postigao je još dva gola u nastavku.

Čiro Imobile je iz penala u 58. minutu otklono sve dileme, a za konačan rezultat pobrinuo se Bastos minut pre isteka regularnog vremena.