11. Februara 2021.

Krajinović u trećem kolu, poraz Olge u dva seta

Srpski teniser je posle velike borbe eliminisao Španca Pabla Anduhara u četiri seta.

Nakon tročasovnog maraton Krajinović je slavio 6:2, 5:7, 6:1, 6:4 i izjednačio svoj najbolji rezultat u Melburnu iz 2019.

Krajinović će u trećem kolu igrati protiv pobednika duela između četvrog nosioca Rusa Danila Medvedeva i Španca Roberta Karbaljes-Baena.

Naš teniser se dosta kockao u meču sa 26 mesta slabije rangiranim teniserom.

Prvi set je osvojio posle strpljive igre, napravivši dva brejka nakon što je prethodno spasao brejk loptu.

Izgledalo je da će drugi osvojiti još lakše jer je posle brejka za 3:1 imao novu šansu na 4:1, ali ju je propustio.

To mu se žestoko obilo o glavu jer ga je uzdrmalo, pa mu je Anduhar tri puta oduzimao servis i sa 7:5 izjednačio na 1-1.

Međutim, to kao da mu je dalo dodatnu snagu jer je u trećem setu počistio rivala sa 6:1, ne dozvolivši mu ni promil šanse.

Nastavio je u istom ritmu i u četvrtom, napravivši brejk već u uvodnom gemu, a onda je počela igra sa živcima.

U svakom narednom servis-gemu Krajinovića, Španac je imao višestruke brejk šanse.

Propustio je po dve u drugom i četvrtom gemu, a onda i čak četiri u šestom.

To je bio prelomni trenutak meča jer je Krajinović odbranivši se za 4:2 posle lako servisom osvajao poene i stigao do konačne pobede.

Mlada spska teniserka Olga Danilović eliminisana je sa Australijan opena u drugom kolu.

Bolja od nje bila je Amerikanka Šelbi Rodžers u dva seta sa 6:2, 6:3.

Danilovićeva nije loše servirala, ali je sa čak 31 neiznuđenom greškom (dvostruko više od rivalke) omogućila protivnici previše lakih poena.

Amerikanka će u trećem kolu igrati sa boljom iz duela između Anet Kontaveit i Heder Votson.

Danilovićeva nije imala šanse od starta meča, odmah je izgubila servis, tačnije dva servis-gema u nizu.

Uspela je da napravi jedan ribrejk, ali ne i da ga potvrdi pod žestokim pritiskom Rodžers.

Amerikanka je imala pet as udaraca u prvom setu koji rutinski privodi kraju za 6:2.

Usledila je velika borba u drugom, Danilovićeva je i dalje bila pod pritiskom na servisu, ali je ovaj put uspevala da odoli.

Spasavala je brejkove iz gema u gem, dok nije uspevala da ugrozi izuzetan servis protivnice.

Konačno, u sedmom gemu seta Amerikanka “prelama” meč i iskoristivši šestu brejk priliku stiže do vođstva.

Na kraju dolazi do kanačnih 6:2, 6:3 posle 71 minuta igre.

Meč je u društvu svog tima iz lože posmatrao i Novak Đoković.