25. Jula 2019.

Krajinović u četvrtfinalu u Hamburgu, Lajović poslije velike drame pobijedio Istomina

Naš teniser Filip Krajinović plasirao se u četvrtfinale teniskog turnira u Hamburgu koji se igra na šljaci za nagradni fond od 1,85 miliona evra.

Teniser iz Sombora je pobedio Slovaka Martina Kližana sa 6:7 (8), 7:5, 6:1 posle 157 minuta igre.

Imao je Filip priliku da osvoji i početni set, uz dva brejka, vodio je sa 4:1, ali ispustio je prednost. Kližan je okrenuo na 5:6, da bi Filip izborio taj-brejk koji je dobio Slovak sa 8:6.

U sedmom gemu drugog seta, Kližan je načinio brejk za 4:3, potom je poveo sa 5:3, ali Krajinović je od tog momenta zaigrao mnogo bolje.

Nanizao je naredna četiri gema, dobio set sa 7:5, a onda je u setu odluke odigrao besprekorno izgubivši svega jedan gem.

Protivnik u četvrtfinalu biće mu pobednik duela između svetskog broja pet Aleksandera Zvereva iz Nemačke i Argentinca Federika Delbonisa.

Srpski teniser Dušan Lajović pobedio je Uzbekistanca Denisa Istomina 6:4, 6:7 (2), 7:6 (2) i izborio plasman u četvrtfinale turnira u Gštadu.

Bio je to meč prepun preokreta i dramatičnih situacija, na kraju teniser iz Stare Pazove slavio je posle dva sata i 26 minuta igre.

Lajović, koji je bio slobodan u prvom kolu, vezao je peti trijumf posle osvajanja prve ATP titule u Umagu uz dosta muke jer je mogao mnogo ranije da završi posao.

Pri vođstvu u setovima od 1:0 imao je 5:1 u drugom, ispustio je dva brejka viška i izgubio set u taj-brejku.

Ipak, nije klonuo duhom u trećem seti ni kada je gubio sa 5:4 na servis protivnika, već se vratio i preokrenuo za važnu pobedu.

Imao je 6:5 i dve meč lopte na servis protivnika, ali nije ih iskoriustio da bi konačno posle 5:1 i 6:2 iskoristio novu meč loptu.

U borbi za polufinale rival će mu biti Pablo Anduhar, Španac je eliminisao Tara Danijela iz Japana 6:1, 3:6, 7:6 (2).

Turnir u Gštadu igra se za nagradni fond od 524.340 evra.