27. Augusta 2020.

Krajinović servirao za pobjedu, propustio meč loptu, pa izgubio

Krajinović je servirao za pobedu, propustio je meč loptu na servis rivala i na kraju poražen od Miloša Raonića posle preokreta – 6:4, 6:7, 5:7.

Raonić će u polufinalu igrati protiv grčkog tenisera Stefanosa Cicipasa, kom je Amerikanac Rajli Opelka predao meč zbog povrede u prvom setu, pri rezultatu 6:5.

Meč je bolje počeo Raonić, koji je iz sve snage udarao lopticu iz svih pozicija i uglavnom pogađao, što mu je donelo tri brejk lopte.

Filip je spasao sve tri, a onda u narednom gemu fenomenalnim riternima uspeo da dovoljno pritisne Raonića, oduzme mu prostor za nameštanje i napravi brejk.

Do kraja prvog seta Krajinović nije imao više ni pomisao na brejk, ali nije ni Kanađanin.

Drugi set je, baš kao i prvi, Raonić bolje počeo, te došao do tri vezane brejk lopte, ovoga puta čak i vezane.

Ni tada Filip nije poklekao, pa je spasao sve tri, uglavnom odličnim servisima.

Raonić je tada potpuno pao, a Krajinović je ekspresno napravio brejk i ubrzo ga i potvrdio – čime je napravio seriju od 13 uzastopno osvojenih poena.

Krajinoviću je zadrhtala ruka u završnici seta, pošto je Raoniću dopustio brejk loptu na 4:3, ali je napadačkim tenisom spasao i došao na gem od pobede.

Servirao je za za pobedu, ali kanadski teniser pravi brejk i vraća se u meč.

Set je otišao u taj-brejk, koji Raonić lako dobija, sa samo dva izgubljena poena.

U trećem setu nije bilo brejkova, a pri rezultatu 5:4 Krajinović je imao meč loptu.

Spasao je Raonić meč loptu, izjednačio na 5:5 i u narednom gemu napravio brejk, koji mu je doneo pobedu.