6. Aprila 2019.

Krajinović se “vraćao iz mrtvih” i eliminisao Italijana

Član Dejvis kup selekcije Srbije je meč rešio maksimalnim rezultatom 2:0, ali nije imao nimalo lak posao protiv 179. tenisera sveta.

Krajinović je do osvajanja prvog seta stigao tek posle taj-brejka, a sve je ukazivalo na to da se neće dobro provesti pošto je izgubio gem na svoj servis za 3:1.

Peti nosilac na takmičenju “Sofija Antipolis“ je u devetom gemu sprečio protivnika da okonča prvi set, iskoristio je petu brejk loptu i poravnao na 5:5.

U taj-brejku je osvojio ključna dva poena na protivnikov servis i dodatni period igre rešio u svoju korist sa 7:2.

U nastavku su teniser izgubili po jedan servis gem, na samom startu drugog seta, a osmi i deveti gem su dobili epski karakter.

Najpre je, pri servisu Italijana, Krajinović imao tri brejk lopte, ali je protivnik uspeo da se odbrani, da bi u sledećem bio odigran čak 21 poen.

Mager nije iskoristio pet brejk šansi, a Krajinović je u desetom gemu stekao pravo na jednu i iskoristio je, za konačnih 6:4 u drugom setu.

U borbi za finale Krajinović će se sastati sa još jednim italijanskim predstavnikom, Robertom Markorom.