23. Maja 2022.

Krajinović “razbio” Opelku!

Teniser iz Sombora je posle 112 minuta igre pobedio 17. tenisera sveta, Amerikanca Rejlija Opelku, 7:6 (5), 6:2, 6:3.

Odličan dan za Filipa, koji je tako na najbolji način potvrdio da se polako vraća u formu.

Prošle godine, na ovom terenima, zaustavljen je u drugom kolu i to od drugog američkog tenisera, takođe specijaliste za servis, Džona Iznera, sada je Filip pokazao da je našao formulu za to i naučio lekciju.

Protiv Opelke, Filip je strpljivo čekao šansu, naročito u prvom setu, kada je Amerikanac još držao ritam servisa.

Nije bilo nijedne prilike za brejk, ali je onda u taj-brejku, Krajinović odigrao odlično, dobio taj deo sa 7:5 i poveo.

Uspeo je Opelka još da drži ritam na servis u početna dva servis gema, dođe do 2:2, ali kada je Krajinović jednom uspeo da nađe modus da ga “brejkne”, samo je nastavio.

Od 2:2, sa četiri gema u nizu, stigao je veoma brzo i do 6:2 i vođstva od 2:0 u setovima.

Imao je Filip priliku i da u četvrtom gemu trećeg seta dođe do brejka, čak tri, nije uspeo da ih iskoristi, a onda još dve u šestom gemu, kada se Opelka izvukao i izjednačio na 3:3.

Međutim na 4:3, Filip koristi prvu šansu, stiže do 5:3, a potom i sigurnim servis gemom do pobede i naredne runde u Parizu.

Njega u drugom kolu očekuje duel sa pobednikom meča između Italijana Alesandra Đanesija i Hrvata Borna Goja.