28. Augusta 2019.

Krajinović: Poraz me boli, ali nisam mnogo grešio

Teniser iz Somboora je izgubio sa 6:3, 4:6, 6:4, 7:6 (6). Imao je priliku da se vrati u meč, set loptu u četvrtom setu, ali je nije iskoristio.

Posle meča je priznao da je bio pomalo iznenađen igrom nemačkog tenisera.

Težak meč. Nisam očekivao da će odigrati na vrhunskom nivou. Za sebe ne mogu da kažem da sam bio slab, da sam pravio neke greške. Jednostavno, bio sam agresivan. Čitao mi je dobro igru, imao je i sreće kada je bilo najbitnije. Zasluženo je pobedio. Možda mi je malo žao što meč nije otišao u peti set, ali sa druge strane fizički sam se stvarno iscrpeo. Ja sam bio taj koji je diktirao tempo, a on je iskoristio snagu mojih udaraca. Bolan poraz, sigurno najviše iz razloga što je Gren slem“, kaže Filip.

Nejasno je kakvi su to problemi fizičke prirode mučili Krajinovića.

Fizički sam bio slab. Ne znam iz kog razloga. Dobro sam trenirao. Možda sam se trošio jer sam bio veoma agresivan i nisam dobijao lake poene. Svaki put sam morao da udarim lopticu iz sve snage da bih dobio neki poen. Tako da me je to baš iscrpelo. Vraćao mi je svaki servis, tako da ni tu nisam imao prednost. Samim tim sam i fizički pao.

Krajinović je na betonu pre Njujorka igrao samo u Vinston Salemu.

Igrao sam pre toga šljaku. U Montrealu nisam upao u glavni žreb. Bio sam prvi napolju. U Sinsinatiju nisam prijavio kvalifikacije. Moja velika greška, šta da radim…

Bez obzira na poraz kaže da neće odustati i da će pokušati što pre da ostvari dobar rezultat.

Igraću na turniru u Mecu iz serije 250. Posle toga idem u Tokio, Šangaj i sve ono što ide posle toga. I dalje sam u dobroj poziciji tu sam pedeset i neki. Žao mi je poslednjih nekoliko turnira kada sam dobijene mečeve gubio. I ovde sam imao šanse, a nisam ih realizovao. Nadam se da će se to okrenuti na moju stranu. Fali mi je jedan dobar rezultat da se vratim tamo gde sam bio prošle godine“, zaključio je Krajinović koji je dodao i da nije gledao meč Crvene zvezde ali da mu je drago što je srpski šampion prošao u Ligu šampiona.