13. Februara 2021.

Krajinović ispao poslije velike borbe – 17. pobjeda u nizu Medvedeva

Krajinović je u trećem kolu poražen od Danila Medvedeva sa 3:6, 3:6, 6:4, 6:3, 6:0.

Meč je trajao tri sata i šest minuta.

Medvedev je meč otvorio brejkom u prvom gemu i rutinski je taj brejk održavao. Krajinović nije imao nijednu brejk loptu, a ponovo je svoj servis ispustio u devetom gemu.

Rus je napravio brejk i osvojio prvi set, čime je dobio priliku da servira prvi u drugom setu, što mu je dodatno olakšalo posao.

Brejk u drugom setu pravi u šestom gemu pri rezultatu 3:2 i brzo dolazi do 5:2. Krajinović je imao dve brejk lopte na 5:3, kada je Medvedev servirao za 2:0 u setovima, ali je Filip dva puta pogrešio i Rus je to neutralisao.

Sa nova sigurna dva servisa ponovo osvaja set sa 6:3.

Krajinović je napravio brejk u trećem setu i poveo 3:1, ali je odmah ispustio svoj servis i Medvedev je u narednom gemu vratio brejk.

Pri rezultatu 4:3 Krajinović ne koristi dve brejk lopte, a onda na 4:4 Krajinović spašava tri brejk lopte.

Medvedev je pri rezultatu 5:4 za Krajinovića servirao za ostanak u setu, ali Filip pravi brejk i osvaja treći set i više nego zasluženo.

Nastavio je sa sjajnom igrom i u četvrtom setu, a na startu je spasao dve brejk lopte. I onda je napravio pritisak na servis Medvedeva i napravio brejk za 3:1, pa je u narednom gemu taj brejk i potvrdio za 4:1.

Održao ga je do kraja seta i došao do izjednačenja fantastičnom i ubedljivom igrom.

Filip nije imao snage za peti set, što se odmah videlo. Medvedev je prvo napravio jedan, a zatim i drugi brejk i stigao do 5:0. Tu je meč bio rešen. Prvi put u karijeri, u sedmom pokušaju, Medvedev je slavio posle pet odigranih setova.

Sledeći protivnik mu je Amerikanac Mekenzi Mekdonald.