25. Jula 2020.

Krajinović i Kovinić osvojili Tipsarevićev turnir; “Ovo je pobjeda za tenis, Beograd i Srbiju”

Istočnoevropski šampionat prethodnih nekoliko nedelja se održavao na terenima akademije Janka Tipsarevića.

Krajinović je u finalu pobedio Hrvata Bornu Ćorića posle velike borbe od skoro dva i po sata – 7:6(7), 7:5.

Srbin se “izvukao” u 12. gemu prvog seta, kada je spasao dve set lopte na servisu, a onda došao i do preokreta u taj-brejku.

U drugom setu Ćorić je u dva navrata imao brejk prednosti, poveo i sa 4:2, ali do kraja meča osvojio samo jedan gem.

Kovinićeva je pobedila Bugarku Isabelu Šinikovu takođe maksimalnim rezultatom – 7:5, 6:4.

Bugarska teniserka se u dva navrata vraćala u prvi set, imala i set loptu i nekoliko prilika da uvede set u taj-brejk, ali je Crnogorka povela.

U drugom setu sve je išlo glatko za Danku, sve do desetog gema kada je nekako uspela da odservira za meč spasavši tri brejk lopte.

Filip i Dankasu posle napornog takmičenja, tokom kojeg su menjane i podloge na kojima se igralo, uspeli da se domnognu šampionskog pehara, čeka i putovanja na Maldive.

“Čestitam oboma, zaista su igrali sjajno. Bili su odlični tokom celog takmičenja i zasluženo su slavili”, rekao je Janko Tipsarević.

Nekada osmi teniser sveta zahvalio se svim teniserima na učešću.

“Ne bih želeo da izdvajam niti jednog takmičara, ali posebno hvala moram da uputim svim teniserima i teniserkama koji su uspeli iz inostranstva da dođu u ovo turbulentno vreme i ukažu nam šansu da opravdamo njihovo poverenje. Njihovo prisustvo je itekako pomoglo da se ovaj turnir održi. Takođe, ogromnu zahvalnost dugujemo Dirku Hordorfu koji nam je svojim znanjem, iskustvom i intelektom ulivao konstantno samopouzdanje da se izborimo sa svim preprekama na putu. Svim volonterima, sudijama, vozačima, a pogotovo svim članovima Teniske Akademije Tipsarević koji su herojski izneli ovaj poduhvat koji je od samog početka organizacije trajao malo više od četiri meseca”, rekao je Tipsarević i dodao:

“Ovo je velika pobeda za tenis, grad Beograd i drzavu Srbiju i pokazatelj da ovaj prelepi sport može da postoji i da se igra i dalje, ako smo svi socijalno disciplinovani”.