Krajinović bez šansi, Medvedev se zagrijao, Siner se "prošetao", Dimitrov prošao dalje - BIGportal.ba
Sport Tenis

Krajinović bez šansi, Medvedev se zagrijao, Siner se “prošetao”, Dimitrov prošao dalje

Srpski teniser Filip Krajinović završio je učešće na Australijan openu.

Krajinović je poražen od Dijega Švarcmana posle tri odigrana seta – 6:3, 6:4, 7:5.

Meč je trajao dva sata i 27 minuta.

Krenulo je sa tri brejka u prva tri gema – Švarcman je napravio dva, Krajinović jedan, a najveću šansu da vrati brejk Krajinović je propustio pri rezultatu 4:3 za Argentinca.

Na njegov servis imao je dve brejk lopte, nije iskoristio nijednu, a više prilika za povratak u set nije imao, pošto je u devetom gemu Švarcman napravio novi brejk i došao do vođstva.

U drugom setu je mnogo bolje servirao Krajinović, ali je popustio kada je bilo najbitnije, pri rezultatu 4:3. Švarcman je napravio brejk i poveo 5:3, ali je onda Krajinović napao, odigrao hrabro i posle dve brejk lopte dobio još jednu i iskoristio je.

Smanjio je na 5:4, vratio se u set, imao servis, ali je Dijego napravio novi brejk u desetom gemu i došao do 2-0 u setovima.

Švarcman je u trećem setu napravio brejk za 3:1, vratio ga je odmah Krajinović za 3:2, ali je Argentinac napravio novi za 4:2.

Pri rezultatu 5:3, kada je servirao za pobedu, Švarcman nije uspeo da je “overi” jer je Krajinović opet odigrao hrabro i napravio brejk koji ga ostavlja u meču.

Švarcman se još i povredio u tom gemu, pa je morao da dođe fizioterapeut.

Krajinović je izjednačio 5:5, imao šansu za brejk pri tom rezultatu, ali nije uspeo da napravi pravi pritisak na servise Argentinca od 140 kilometara na sat.

Stigla je kazna u narednom gemu, Švarcman je napravio brejk i meč je bio gotov.

Naredni protivnik mu je bolji iz meča O’Konel – Gaston.

Srbiji su ostala dvojica predstavnika u Melburnu – Dušan Lajović i Miomir Kecmanović.

Ruski teniser Danil Medvedev plasirao se u drugo kolo Australijan opena.

Glavni favorit za titulu u Melburnu morao je dobro da se oznoji protiv Švajcarca Henrija Laksonena.

Slavio je maksimalnim rezultatom – 6:1, 6:4, 7:6 (7:3).

Meč je trajao sat vremena i 57 minuta.

Medvedev je protutnjao kroz prvi set, pošto je napravio dva brejka i dopustio protivniku samo da se upiše na semafor.

U drugom setu je napravio jedan brejk, u petom gemu i to je bilo dovoljno da se duplira prednost u setovima.

Laksonen se dobro držao u trećem setu, odlično je servirao i nije dopustio nijednu brejk loptu, pa se otišlo u taj-brejk.

Tamo je Medvedev slavio rezultatom 7:3.

Medvedeva u drugom kolu čeka bolji iz duela Nik Kirjos – Lijam Brodi.

Norveški teniser Kasper Rud neće igrati na Australijan openu.

Osmi nosilac morao je da se povuče zbog povrede.

Radi se o povredi skočnog zgloba, koji je izvrnuo u nedelju na treningu.

Velika šteta za jednog od najboljih igrača u 2021. godini.

Rud je u 2021. godini ostvario čak 50+ pobeda i osvojio 5 trofeja, jedan više od svetskog broja jedan Novaka Đokovića.

Zameniće ga ruski teniser Roman Safjulin, koji je peti “laki luzer” koji ulazi u glavni žreb.

Italijanski teniser Janik Siner plasirao se u drugo kolo Australijan opena.

Siner je savladao portugalskog tenisera Žoaa Souzu – 6:4, 7:5, 6:1.

Meč je trajao dva sata i devet minuta.

Sledeći protivnik desetom teniseru sveta biće bolji iz meča Stiv Džonson – Džordan Tompson.

Do drugog kola stigao je i bugarski teniser Grigor Dimitrov.

Dimitrov je morao dobro da se zagreje, pošto je izgubio set od 142. tenisera sveta Lehečke – 6:4, 4:6, 6:3, 7:5.

Naredni protivnik biće mu bolji iz meča Benoa Per – Tijago Monteiro.

Italijanski teniser Marko Čekinato nastavlja sa katastrofalnim nizom na Grend slem turnirima.

Čekinato je postao poznat po Rolan Garosu 2018. godine, kada je šokirao Novaka Đokovića.

Tada je u četvrtfinalu posle velike drame pobedio Đokovića i otišao u polufinale posle najveće pobede u karijeri.

Ipak, nakon toga više ništa nije značajno uradio u svetu tenisa.

Čekinato ima katastrofalan niz od deset vezanih poraza na tvrdoj podlozi na grend slem turnirima.

Od deset vezanih poraza na Australijan openu i US Openu, pet je došlo od igrača van Top 100.

U utorak je izgubio od Filipa Kolšrajbera, trenutno 134. tenisera sveta, i ispao u prvom kolu.

Ranije je gubio Zakarija Svajde koji je 716. igrač sveta, Mardija Fiša koji je tada bio 581. teniser planete, Makenzija Mekdonalda tada 192. na ATP listi…

Čekinato je trenutno 95. na svetu.

Rumunska teniserka Simona Halep plasirala se u drugo kolo Australijan opena.

Simona Halep savladala je Magdalenu Freč iz Poljske – 6:4, 6:3.

Meč je trajao 86 minuta.

U prvom setu videli smo pet brejkova – tri je napravila Rumunka, dva Poljakinja.

Drugi set doneo je istu sliku.

Halepova je napravila tri brejka, Poljakinja dva.

Na kraju je Rumunka napravila još jedan brejk i završila meč.

Naredna protivnica 15. teniserke sveta biće bolja iz meča Volinec – Hadad Marija.

Tri teniserke opravdale su uloge favoritkinja, dok smo videli i jedno iznenađenje u prvom kolu Australijan opena.

Anastasija Pavljučenkova je za 65 minuta savladala Anu Bondar iz Mađarske – 6:2, 6:1.

Pavljučenkovu sada očekuje duel protiv Samante Stosur, koja igra svoj 20. i poslednji Australijan open.

Darija Kasatkina savladala je Stefani Vogel 6:3, 6:1.

Njena naredna protivnica biće Magda Linet, koja je pobedila Sevastovu 6:4, 7:5.

Hejli Baptist iz SAD iznenadila je Karolin Garsiju iz Francuske.

Savladala ju je posle preokreta – 4:6, 7:6 (7:4), 6:3.

Ona će u drugom kolu igrati protiv Medison Inglis, koja je izbacila finalistkinju US Opena Lejlu Fernandes.

Kanadska teniserka Lejla Fernandes ispala je u prvom kolu Australijan opena.

Lejla Fernandes igrala je finale US Opena i uz pobednicu Emu Radukanu bila prava senzacija turnira u Njujorku.

Mnogo se očekivalo od nje na startu nove sezone i na prvom grend slemu, s obzirom da dobro igra na tvrdoj podlozi.

Ipak, ona je ispala od teniserke koja je dobila specijalnu pozivnicu.

Bolja od nje bila je australijska teniserka Medison Inglis, trenutno 133. teniserka sveta – 6:4, 6:2.

Inglis je protiv 23. nositeljke turnira napravila brejk u sedmom gemu i tako rešila prvi set, a svojoj protivnici nije dopustila nijednu brejk loptu.

U drugom setu pravi brejkove u prvom i trećem gemu, u šestom je spasila tri brejk lopte i došla do velike pobede.

Naredna protivnica biće joj bolja iz meča Baptist – Garsija.

Češka teniserka Petra Kvitova ispala je u prvom kolu Australijan opena.

Trenutno 19. teniserka sveta izgubila je od Rumunke Sorane Kirstee – 6:2, 6:2.

Čehinja nije imala nikakve šanse protiv raspoložene Rumunke.

Kvitova se loše kretala, loše servirala, dok je Kirstei sve išlo od ruke.

Popularna Sori napravila je po dva brejka u oba seta i lako došla do pobede.

Naredna protivnica biće joj Karolina Kucova.

Ona je savladala Misaki Doi 6:3, 7:5.

Španska teniserka Garbinje Mugurusa plasirala se u drugo kolo Australijan opena.

Mugurusa je savladala Klaru Burel iz Francuske – 6:3, 6:4.

Slavila je posle 73 minuta igre.

Brejk je napravila u prvom setu pri rezultatu 3:2 i povela 4:2, da bi još jedan napravila pri rezultatu 5:3, kada je Burel servirala za ostanak u setu.

Napravila je brejk sa nulom.

U drugom setu je sve dosta lakše išlo, napravila je rani brejk, spasila dve brejk lopte pri rezultatu 4:2 i rešila meč.

Naredna protivnica biće joj Aliz Korne, koja je savladala Tomovu 6:3, 6:3.

Dalje je prošla i Šveđanka Rebeka Peterson, koja je savladala domaću teniserku Savilj 6:2, 6:3.

Ona će u sledećem kolu igrati protiv bolje iz susreta Švjontek – Dart.

Hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u drugo kolo Australijan opena.

Čilić je lako savladao ekvadorskog tenisera Emilija Gomesa – 6:3, 6:1, 6:3.

Meč je trajao 103 minuta.

Čilić je prvi ispustio servis u prvom setu, ali je odmah vratio brejk, a zatim napravio još jedan i dobio prvi set.

U drugom je napravio dva brejka, dok mu je u trećem jedan bio dovoljan.

Laka pobeda na startu Australijan opena.

Naredni protivnik mu je slovački teniser Norbert Gombos.

Filip Kolšrajber, Botik Van De Zandšlup i Kris O’Konel plasirali su se u drugo kolo Australijan opena.

Filip Kolšrajber savladao je Marka Čekinata posle tri odigrana seta – 6:4, 7:5, 7:6 (7:0).

Naredni protivnik 134. teniseru sveta biće Roberto Bautista Agut, koji je savladao Stefana Travalju iz Italije – 7:6 (7:2), 6:4, 5:7, 6:1.

Botik Van De Zandšlup lako je izašao na kraj sa Janom Lenardom Štrufom – 6:4, 6:3, 6:2.

Naredni protivnik četvrtfinaliste US Opena biće bolji iz duela Igo Amber – Rišar Gaske.

Domaći teniser Kris O’Konel savladao je Iga Gastona iz Francuske – 7:6 (7:4), 6:0, 4:6, 6:1.

Njegov naredni rival je Dijego Švarcman, koji je pobedio Filipa Krajinovića.

Dalje je prošao i Norbert Gombos, koji je savladao Skatova iz Kazahstana 6:3, 6:2, 1:6, 6:4.

On će u drugom kolu igrati protiv Marina Čilića.

Australijska teniserka Samanta Stosur plasirala se u drugo kolo Australijan opena.

Popularna Sem igra svoj 20. Australijan open i ujedno i poslednji.

Stosur je pobedila Amerikanku Robin Anderson posle preokreta – 6:7 (5:7), 6:3, 6:3.

Njena naredna protivnica biće bolja iz meča Pavljučenkova – Bodnar.

Stosur je trenutno 487. teniserka sveta i na tribinama viđena je prava “eksplozija” posle njene pobede.

Dalje su prošle i Irina Begu i Eliz Mertens.

Rumunka Begu pobedila je Dodin posle preokreta (2:6, 7:5, 6:3), dok je u duelu polufinalistkinja iz 2019. godine Eliz Mertens savladala Veru Zvonarjovu 6:4, 7:5.

Begu i Mertens igraju jedna protiv druge u narednom kolu.

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u drugo kolo Australijan opena.

Šesti teniser sveta lako je savladao Đanluku Magera iz Italije – 6:3, 6:2, 6:2.

Jedan brejk u prvom i po dva brejka u drugom i trećem setu bila su dovoljna ruskom teniseru.

Sjajno je riternirao, odlično servirao, sve je išlo kako treba i pokazao je nadmoć u prvom meču u Melburnu.

U drugom kolu igraće protiv boljeg iz meča Karbaljes Baena – Berankis.

Francuski veteran Rišar Gaske plasirao se u drugo kolo Australijan opena.