6. Aprila 2019.

Kraj za Srbiju, “slatka osveta” Španije

U završnici Evropa Kupa u Zagrebu su vaterpolisti Španije eliminisali Srbiju rezultatom 13:12, u interesantnoj utakmici u kojoj su Španci vodili od samog početka i na kraju uspeli da uspešno privedu meč kraju.

Španija je imala čak četiri peterca u ovom susretu, čini se da su se bolje aklimatizovali na nova pravila od srpskih reprezentativaca. Srbija je u 3 od 4 četvrtine dobila sprint za loptu, ali jedina četvrtina koju je dobila je bila ona treća.

U poslednjih osam minuta smo videli pravu dramu, Srbija je smanjivala prednost Španaca koliko je mogla, u poslednjem napadu je čak imala šansu da dođe i do izjednačenja, ali je Andrija Prlainović bio neprecizan.

Na kraju, zaslužen trijumf Španije rezultatom 13:12, u polufinalnom duelu čekaju pobednika iz susreta Hrvatska – Grčka.

32’ Poslednji minut u toku, izblokiran je Prlainović dva puta, lopta je za Španiju.Istekao je novi napad, isključenje Španaca, Prlainović se ponovo oprobao i ponovo promašio, Španija ide dalje

31’ Odlična odbrana Srbije, kreće kontra, a Prlainovićev novi gol, Srbija blizu preokreta!

30’ Išla je Srbija na brz gol posle tajm auta i Mandić pogađa, posle Filipovićeve asistencije! 13:11 je rezultat!

30’ Najveća prilika na meču koju Granados nije iskoristio, propisno se Španac obrukao nakon kiksa Rašovića i otvorene kontre idemo na tajm aut.

29’ Novi neiskorišćeni napad Srbije, Španci sve bliži trijumfu.

28’ Andrija Prlainović uspeva da postigne pogodak iz svog šestog pokušaja i Srbija smanjuje na 13:10.

26’ Sjajna igra Španije i u ovom delu utakmice, ponovo su bili precizni i vratili veliku rezultatsku razliku, pa je sada 13:9 i plus četiri za “Furiju”.

25’ Španiji prvi napad u poslednjem kvartalu, a Fransisko Fernandes Miranda postiže novi pogodak, sada je 12:9. Prlainović je sve pokušao da postigne pogodak, ali jednostavno nije bio precizan.

24’ Drugi gol na meču za kapitena Srbije, Filipa Filipovića, smanjena je prednost na 11:9 i ovim rezultatom se završila i treća četvrtina.

23’ Jako dobra šansa u kojoj se našao Pijetlović, ali je ovoga puta bio neprecizan, novi prekršaj Srbije u opasnoj zoni i novi peterac za Španiju, 11:8 je rezultat.

22’ Prvi pogodak na meču postiže i Filip Filipović, već dva vezana gola ima Srbija, sada je 10:8.

21’ Po ko zna koji put reprezentativci Srbije pogađaju stativu, a Viktor Rašović postiže vrlo važan gol za Srbiju, smanjena je razlika i sada je 10:7.

20’ Treći peterac za Španiju, Munariz na liniji od 5 metara i sada Španci vode 10:6.

19’ Isključenje za Bustosa, Lazić je propustio veliku priliku i ostaje tri gola razlike u korist Španaca.

18’ Ponovo je Španija imala igrača više i ponovo je to rezultiralo njihovim pogotkom, sada je 9:6. Prlainovićev novi bezopasan pokušaj.

17’ Prvi napad u drugom poluvremenu će imati selekcija Srbije. Mandićev novi gol odmah na startu, 8:6 vodi Španija.

16’ Filipović pokušava iz daljine na isteku napada, šut nedovoljno jak da se ugrozi gol Španije.

15’ Novi peterac za Španiju, Baroso savladao Mitrovića, Španci drže odstojanje, 7:5. Nakon tajm auta, Španci dolaze do novog gola i sada je to tri gola prednosti za “Crvenu Furiju”.

15’ Stativu pogađa Andrija Prlainović i vidno je nervozan zbog promašaja, a Dušan Mandić u igri 1 na 1 pokazuje koliko je opasan i postiže svoj drugi gol.

13’ Leteće izmene učestale na obe strane, mreže u poslednjih par minuta miruju. Rašović zaradio i drugo isključenje, a Mitrović zabeležio novu odbranu.

11’ Španci igraju sa dva centra, Rašović dobija isključenje, a Španci to ne koriste i lopta pripada Srbiji.

10’ Prlainović pogađa prečku, ponovo Srbija osvaja loptu, ali ostaje 6:4 za Španiju.

9’ Ranđelović osvaja loptu, potom pogađa stativu i Španci ostaju u vođstvu, 5:4. Alehandro Busto kažnjava neopreznost odbrane Srbije, koriste igrača više i ponovo je plus dva, 6:4

8’ Dobra akcija Srbije, neposrazum Pijetlovića i Rašovića, napad je propao, u nastavku odbrana Mitrovića, pa u kontri Mandić postiže novi pogodak za Srbiju, 5:4 je rezultat na kraju prve četvrtine.

7’ Rašović postiže treći gol za Srbiju, 4:3 je rezultat, Prlainović pravi prekršaj za peterac u narednom napadu, koji je realizovan 5:3.

6’ Španija ide na plus dva, Munariz postiže novi pogodak za “Furiju”, zonska odbrana funkcioniše sjajno, uspevaju da neutrališu napad Srbije, rezultat je 4:2.

5’ Dobru odbranu Španci igraju na Filipoviću, a Perone kažnjava neopreznost odbrane i ponovo je 3:2 za Španiju

3’ Blaj Maraljah, igrač Barselonete vraća prednost Španiji, 2:1. Stiže Srbija do izjednačenja već u narednom napadu, ponovo je nerešeno 2:2

2’ Španci su poveli, ali je Duško Pijetlović već u narednom napadu uspeo da donese izjednačenje.

1’ Počela je Utakmica! Prvi sprint za loptu dobila je reprezentacija Srbije, Sančes isključen na 20 sekundi zbog faula nad Pijetlovićem